Спортивна Федерація Глухих України

Switch to desktop

Бадмінтон. Підсумки Європи-2014.

На минулому тижні, з 29 серпня по 7 вересня 2014 року, в Женеві (Швейцарія) проходив VII чемпіонат Європи з бадмінтону серед спортсменів з порушеннями слуху. В ньому взяли участь нечуючі спортсмени з 15 країн: з Швейцарії, Австрії, Болгарії, Данії, Франції, Великобританії, Німеччини, Литви, Македонії, Норвегії, Росії, Словаччини, Швеції, Туреччини і України.

Для українських спортсменів це вже 2-ий чемпіонат Європи і не зважаючи на складну політичну ситуацію в Україні, керівництва СФГУ та Укрцентру “Інваспорт” змогли профінансувати участь національної команди в цих міжнародних змаганнях. Варто зазначити, що склад української збірної оновлено за рахунок молоді, яка останнім часом показує непоганий результат на змаганнях в Україні серед чуючих спортсменів.

Учасниками ЧЄ від України були Дащенко С., Харчук Р. (оба - Вінницька обл.), Такало П., Чорна А., Сафронова А. (всі – Дніпропетровська обл.), Губаньова Д. (Київ), Коваленко С. (Київська обл.) та Сущик І. (Вінницька –Житомирська обл.), старший тренер Семенюта В. і представник СФГУ Лаврик М. В чемпіонаті розігрувалися 6 комплектів медалей, а саме: в чоловічих і жіночих одиночних та парних розрядах, в змішаному розряді і в командних іграх.

ЧЄ почавсяався з командних змагань, де в п’яти зустрічах спортсмени з України грали зі срібним призером ЧЄ - командою Болгарії і в кожній боротьбі наші намагалися вирвати перемогу будь якою ціною, але на жаль, бракувало всього нічого, щоб «звалити» сильних суперників. Гра закінчилася з рахунком 3:2 на користь Болгарії. Наступних суперників - збірних Туреччини та Великобританії українська збірна переграла з рахунками 3:0 і стала п’ятою серед 8 команд. В командному розряді переможцем став чемпіон минулорічного ЧЄ - команда Росії. за нею - команда Болгарії, далі - Литви, Німеччини і ми - збірна команда України.


Потім проходили особисті змагання, які спочатку велися в попередніх групах. Майже всі українські бадмінтоністи потрапили в такі підгрупи, де протистояли з сильнішим гравцям, тим не менш - спортсмени з України гідно виходили з підгрупи, і надалі боролись за перемогу. Але в вісімку вийшов тільки Коваленко, де за вихід до півфіналу він зустрівся з триразовим олімпійським чемпіоном Андерсеном і в цій важкій грі величезний досвід датчанина взяв верх. Легка ейфорія і думка про те, що медаль в нас майже в кишені, перетворилися на гірке розчарування.

Також майже на межі перемоги боролась чоловіча пара у складі Такало-Коваленко проти болгарської пари, але і там нам не посміхнулася вдача. Зрештою, медалі в цих категоріях вибороли спортсмени з Росіі, Болгаріі та Литви і по одній - у бадмінтоністів з Данії, Австрії та Німеччини. Результати і фото змагань можна подивитися на сайті ecbadminton2014.com


Із завершенням ЧЄ в українській команді, незважаючи на відсутність медалей, з'явилася впевненість, що цей ЧЄ дав можливість помітно зрости в майстерності і вийти на рівну боротьбу з сильними гравцями. Необхідно тільки більше тренуватися, змагатися і перемагати!

  

Представник СФГУ з бадмінтону Лаврик М.

Social Like