Спортивна Федерація Глухих України

Switch to desktop

Підсумки чемпіонату світу 2019 з бадмінтону

З 13 по 22 липня 2019 року, в Тайбеї (Тайвань) пройшов 2-ий юнацький чемпіонат світу та 5-ий дорослий чемпіонат світу з бадмінтону серед глухих спортсменів, у якому брали участь 24 країни: Австрія, Болгарія, Бразилія, Гонконг, Німеччина, Індія, Іспанія, Індонезія, Канада, Литва, Малайзія, Росія, Словаччина, Сінгапур, США, Тайвань, Таїланд, Туреччина, Україна, Філіппіни, Франція, Чехія, Швейцарія та Японія.

Українська збірна команда з бадмінтону складалася з 15 найкращих спортсменів, відібраних за результатами попередніх змагань в Україні – доросла збірна команда: Б.Губанова, А.Сафронова (Київ), Т.Негар, С.Дащенко (Вінницька область), С.Коваленко (Київська область), П.Такало, А.Чорна (Дніпропетровська область); і молодіжна команда: І.Дробінчук, І.Сенічкін, Є.Жердєєв (всі з Вінницької області); А.Сириця, Ю.Ольшевська, Д. Набіуліна (всі з Київської області); К.Чернецька та С.Черноморова (відповідно з Дніпра та Миколаєва), а також тренери – В.Семенюта, М.Мізін (Дніпропетровська область), М.Лаврик і лікар-масажист Р.Мельник (м.Київ).

Ураховуючи, що липень в Тайвані – найспекотніший і найвологіший місяць у році, то для акліматизації наше керівництво подбало про можливість адаптуватися до тропічного клімату, і команда за тиждень до змагань прибула в Тайбей. Перший тиждень в Тайбеї команда адаптувалася, проводила тренувальний збір та підготовку перед змаганнями. Спортсмени з молодіжної збірної вперше брали участь у змаганнях такого рівня – чемпіонаті світу, але при цьому половина юніорів вже є призерами чемпіонату Європи. Тому для новачків це було серйозне випробування – показати свій рівень підготовки.

 

Перший етап змагань пройшов з 13 по 15 липня серед молоді (брали участь спортсмени до 19 років); виступали бадмінтоністи з 14 країн. Ігри проводилися в 5 категоріях – одиночні у юнаків і дівчат, парні у юнаків і дівчат, а також мікст (змішані пари). Спершу спортсмени проходили кваліфікацію в групах (в одиночному і парному розрядах), а далі ті, хто зайняли перші два місця в своїх групах, виходили в основну сітку та боролися за 1-16 місця. Міксти грали відразу в основній сітці (1-32 місця).

За всі 3 дні серйозних змагань молодь пережила величезний сплеск емоцій – радість, смуток, захоплення, розчарування, сльози. У результаті найкращі місця серед українських молодих спортсменів – у І.Сенічкіна і А.Сириці (3 місце в парній категорії), у К.Чернецької і С.Черноморової (3 місце в парній категорії), і у І.Сенічкіна та С.Черноморової (3 місце в змішаній парній категорії). Таким чином, молодь завоювала 3 бронзи, що непогано для дебютного чемпіонату світу, ураховуючи, що майже весь п’єдестал зайняли представники країн Азії, де бадмінтон має величезну популярність. На 2-му етапі (15-17 липня) проводилися командні ігри серед 11 країн світу. Україні випав невдалий жереб грати в групі з росіянами, після чого наша збірна грала з Японією. За підсумками командних ігор Україна зайняла 5 місце. Переможцями стали росіяни, поборовши у фіналі Тайбей, 3 місце – у Японії.

Останній етап змагань (18-22 липня) був індивідуальним. У ньому брали участь 127 спортсменів з 24 країн. Ігри проводилися, як і серед молоді, у всіх категоріях: одиночна, парна та змішана, де всі гравці продемонстрували все, на що були здатні. У цих іграх брала участь і молодь, яка отримала колосальний міжнародний змагальний досвід. Очікувано, більшість призових місць здобули спортсмени з Азії – з Тайбею, Японії, Індії, Таїланду, Малайзії. З інших, у тому числі європейських, країн конкурувати з ними поки що змогла лише Росія. Найвище місце посіла Україна – 5-те і 9-те (протоколи усіх змагань було опубліковано на офіційному сайті під час ігор).

Цей чемпіонат світу продемонстрував, на що ми були здатні. Судячи зі статистики, із кожним наступним Чемпіонатом світу Україна поступово, але впевнено і наполегливо рухається вперед. Будемо далі працювати на медалі!

 

Представник СФГУ з бадмінтону

Лаврик М. 

Фоторепортаж

Social Like
Joomla Plugins