Спортивна Федерація Глухих України

Switch to desktop

Підсумки чемпіонату світу 2019 з баскетболу

З 27 червня по 06 липня 2019 в м. Люблін (Польща) відбувся 5-ий чемпіонат світу з баскетболу серед глухих спортсменів. В цьому форумі брали участь 9 жіночих та 14 чоловічих команд.

Згідно з жеребкуванням, чоловіча команда потрапила в групу з командами Польщі, Кенії і Білорусії, а жіноча команда в групу з командами Кенії, Японії, Італії і Польщі.

У перший день турніру, чоловіча команда грала проти Польщі. Гра вийшла непростою. З першої чверті українці повели в рахунку, але поляки всю гру намагалися скоротити відставання, так само свою роль зіграло домашнє суддівство. Тому гра закінчилася мінімальною перемогою 68:62 на користь України. Гра проти Кенії не відбулася. Через проблеми з отриманням віз Кенію не допустили до європейської країни-господаря. Українцям довелося змагальні дні замінити на тренувальні, що на думку тренерів, не дуже добре для підготовки гравців до наступних ігор. Остання гра в групі була проти Білорусі. Українська команда спокійно і впевнено перемогли з рахунком 85:55, так як виглядала сильніше і вище класом. За підсумками чоловічого групового турніру місця в попередній групі розподілилися так: 1. Україна; 2. Польща; 3. Білорусь; 4. Кенія.

У чвертьфіналі Україні належало грати проти команди Аргентини, яка зайняла 2 місце в своїй групі, програвши перше місце Росії з різницею всього 7 очок. Після першої чверті наші хлопці вигравали 15 очок, але суперник почав грати грубо, намагаючись завдати травми нашим гравцям. Гру виграли з рахунком 90:69 і, найголовніше, що всі гравці залишилися здоровими.

У півфіналі грали проти команди Литви, яка є чинним чемпіоном Дефлімпійських ігор та чемпіоном світу. Перші 5 хв програли відрізок в 15 очок, відставання так і зберігся до кінця ігри. В третьої чверті був момент гри у різниці до 1 очка, але так не змогли вийти вперед. Програли матч з рахунком 56:71.


У грі за третє місце грали проти нашого принципового суперника збірної Росії. Гра вийшла дуже важкою. Спочатку повели в рахунку 10 очок, але в четвертій чверті стали програвати 4 очка. До кінця гри нам вдалося закрити їх лідерів, що позволило виграти 4-ю з рахунком 19: 9. У підсумку чоловіча команда здобула важливу перемогу з рахунком 73:64 і стала бронзовими призерами світової першості.

Вся команда і тренерський штаб у вирішальній грі проявили найкращі вольові якості.


За підсумками опитування оргкомітету гравець чоловічої збірної Андрій Раус був обраний до п'ятірки кращих гравців чемпіонату cвіту.

Андрій Раус.

Щодо жіночої команди, то у неї 8 місце з 10 учасниць. Команда була на 80% омолоджена 15-16 річними гравцями з малим ігровим досвідом, які після Спартакіади «Повір у себе» прийшли до збірної.

Вони тільки що починають тренуватися на дорослому рівні і брати участь в змаганнях серед здорових для набуття ігрового досвіду. Середній вік команди дорівнювався 19 років.

На чемпіонаті світу українські дівчата боролися на рівних з кожною командою на три по 10 хвилини, а з командою Америки навіть вели всі 3 періоди, але десь суддівська помилка, десь невпевненість дали про себе знати.

Внаслідок відсутності ігрових міжнародних ігор, команда психологічно не встояла і програвала. Незважаючи на результат, старший тренер Л.Щедрива впевнена на то, що молода команда дуже перспективна і спортсменки за 2 роки до Дефлімпійських ігор наберуться досвіду і ще покажуть свої яскраві ігрові та професійні здібності.

Поліна Солодовник  - наймолодший гравець в чемпіонаті.

 

 

Матеріал готували технічні представники

Стрижевський Ю. і Седельникова М.

Social Like