Спортивна Федерація Глухих України

Switch to desktop

Підсумки чемпіонату Європи-2015 з боротьби

З 10 по 17 жовтня 2015 року у м. Тбілісі (Грузія) відбувся VІ Чемпіонат Європи серед дорослих та ІІ Чемпіонат Європи серед кадетів та юніорів з греко-римської та вільної боротьби серед спортсменів з вадами слуху. У змаганнях приймали участь спортсмени з 13 країн Європи (України, Туреччини, Вірменії, Білорусі, Болгарії, Сербії, Хорватії, Грузії, Латвії, Росії, Португалії, Бельгії, Греції ). Боротьба за звання чемпіона Європи була напруженою.

Збірна команда України була представлена 16 дорослими спортсменами, 5 юніорами та 4 кадетами.

З Грузії українські борці привезли додому 22 медалі – 3 золоті, 4 срібні та 15 бронзових.

10-13 жовтня відбулися змагання з греко-римської боротьби у трьох вікових групах.

У змаганнях серед кадетів змагалися три українських спортсмена, які показали наступний результат: Латюк Микита з Миколаївської області завоював срібну нагороду у ваговій категорії 76 кг. Бронзові нагороди здобули спортсмени з Одеської області - Майдан Вадим (69 кг) та Візіру Олександр (54 кг).

Боротьбу за звання чемпіона Європи з греко-римської боротьби серед юніорів вели 3 спортсмена. Срібним призером Європи у ваговій категорії 66 кг став спортсмен з Чернівецької – Одеської областей Бойчук Сергій. Бронзовими призерами стали спортсмени: Череповський Стас (74 кг) з Харківської області, Повітчан Олександр (60 кг) з Одеської області та Спінул Володимир (55 кг) з Миколаївської області.

Серед дорослих спортсменів з 8 вагових категорій українськими спортсменами було завойовано 5 медалей – всі бронзові. Медалі здобули: у ваговій категорії 66 кг Бутенко Віталій з м. Київ, у ваговій категорії 75 кг Череповський Стас з Харківської області, у ваговій категорії 80 кг Куля Максим з Одеської області, у ваговій категорії 97 кг Ткаченко Андрій з м. Київ та у ваговій категорії 130 кг Драган Сергій з Одеської області.

У підсумку балів національна збірна команда України зайняла ІІІ командне місце у неофіційному командному заліку з греко –римської боротьби.

14 – 17 жовтня пройшли змагання з вільної боротьби серед кадетів, юніорів та дорослих.

Серед кадетів нашу збірну представляли 3 спортсмена, з яких двоє стали призерами змагань. Латюк Микита з Миколаївської області зайняв ІІ місце у ваговій категорії 76 кг. Бронзовим призером став Вадим Майдан з Одеської області у ваговій категорії 69 кг.

У змаганнях з вільної боротьби серед юніорів у ваговій категорії 84 кг чемпіоном Європи став Червоненко Анатолій з Одеської області. Срібло завоював Спінул Володимир (55кг) з Миколаївської області. Бронзову нагороду здобув Антипенко Віктор (96 кг) з Миколаївської області.

Нашими здобутками у вільній боротьбі серед дорослих спортсменів стали 5 медалей (2 золоті та 3 бронзові). Дуже красиву та безспірну перемогу на килимі одержали спортсмени з Одеської області Червоненко Анатолій (86 кг) та Мінченко Сергій (125 кг). Бронзові нагороди здобули Сущевський Сергій (57 кг) з Сумської області, Камбур А. (61 кг) з Одеської області та миколаївець Корепанов Віталій (65 кг).

За підсумками неофіційного загальнокомандного заліку збірна команда України у змаганнях з вільної боротьби посіла ІІ місце.

Тренерський склад збірної команди України з боротьби в особі головного тренера збірної Антонова Д.О., старшого тренера Садаяна Г.К. та тренера Коєва Г.І. виражає подяку Українському центру «Інваспорт» (начальник Скугарева О.А.), Спортивній федерації глухих України (президент Касіцький Л.Ф.) за надання практичної та фінансової допомоги у підготовці до цих змагань. Також висловлює подяку всім особистим тренерам спортсменів, та всім, хто був небайдужим до цього виду спорту, створював умови для підготовки спортсменів на місцях.

У подальших планах національної збірної команди України з боротьби підготовка та виступ у травні 2016 року на Чемпіонаті світу у Ірані. Побажаємо цим мужнім та сильним спортсменам міцного здоров’я та підкорення найвищих вершин у спорті.