Спортивна Федерація Глухих України

Switch to desktop

Підсумки чемпіонату світу 2016 з боротьби

Біля підніжжя гірського хребта Ельбрус в іранській столиці Тегеран з 30 квітня по 11 травня 2016 року відбулися чемпіонати світу з вільної та греко-римської боротьби серед глухих борців - як кадетів і юніорів, так і дорослих спортсменів. Іранська федерація спорту глухих спільно з Міністерством спорту Ірану вперше взяли на себе і успішно провели такий міжнародний спортивний захід серед глухих.

У віковій категорії U-20 (юніори) за нагороди чемпіонату боролися вісім команд: з Вірменії, Азербайджану, Ірану, Казахстану, Росії, Туреччини, України та Узбекистану. Українські юніори вибороли медалі в наступних вагових категоріях: 55 кг - В.Спінул (срібло з вільної боротьби, та бронза з греко-римської боротьби), 74 кг - М.Латюк (бронза з вільної боротьби).

Після чемпіонату світу з греко-римської та вільної боротьби серед кадетів U17 та юніорів U20, який відбувся в столиці Ірану в перших числах травня, прийшла черга виступити на тегеранських килимах дорослим нечуючим спортсменам. У чемпіонаті серед дорослих взяли участь команди спортсменів з 16 країн світу, а саме - 15 команд (67 спортсменів) з греко-римської боротьби та 14 команд (71 спортсмен) з вільної боротьби. Команда України в складі 15 спортсменів з вадами слуху виступила у всіх 16 вагових категоріях двох видів боротьби (по 8 категорій на кожний вид). В.Антипенко з Миколаївської області брав участь в двох видах - у греко-римській боротьбі в категорії 98 кг. та у вільній боротьбі в категорії 97 кг.

За результатами сутичок дорослі українські борці за підсумками всього чемпіонату вибороли наступні чемпіонський та призові місця, а саме:

Загалом українські дорослі нечуючі борці вибороли 1 золоту, 1 срібну та 5 бронзових медалей та в кінцевому підсумку посіли ІІІ загальнокомандне місце з греко-римської боротьби та V загальнокомандне місце з вільної боротьби. Перемога Романа Ященко була складна та вражаюча.

Наприкінці першої сутички з вірменином Наріком Нікогосян в пилу боротьби у Романа булу розсічена надбрівна дуга, з якої бризнула кров, але цю сутичку українець переміг. У другій схватці з росіянином Ельдаром Шіраздановим український борець брав участь з накладеною пластиром пов'язкою, яка при боротьбі не утримувалася та здиралася, але це не завадило українцю перемогти. Перед фіналом іранські медики наклали Р. Ященко  цілу «шапочку» з пластиру, щоб утримувати пов'язку. З цією пов'язкою- «шапочкою» Роман Ященко переміг турка Карадеїза Сейфуллаха і виборов єдине в українській команді золото.

Вітаємо українських переможця та призерів чемпіонату світу 2016 р. з боротьби та бажаємо їм в майбутнього легких стартів та гучних перемог.

З протоколами чемпіонату світу 2016 р. з боротьби серед глухих Ви можете ознайомитися ТУТ

 

ФОТОРЕПОРТАЖ

    

 

 

Керівник делегації

В. Гриценко

Social Like
Joomla Plugins