Спортивна Федерація Глухих України

Switch to desktop

Підсумки 10-го чемпіонату Європи з боулінгу серед спортсменів з порушеннями слуху

У Відні (Австрія), з 14 по 24 травня проводився 10-й за рахунком чемпіонат Європи з боулінгу серед спортсменів з порушеннями слуху. В ньому взяли участь команди з 24 країн Європи (106 чоловіків та 74 жінок), які боролися за 6 комплектів нагород у індивідуальному і парному заліках, заліку трійок, командному заліку п'ятірок, абсолютному заліку і «мастерс» серед чоловіків і жінок.

Для підготовки до участі в цьому чемпіонаті, українська збірна команда з боулінгу, незважаючи на важку і нестабільну ситуацію в Україні провела за свій рахунок 2 навчально-тренувальних збори в Одесі та 2 турніри «DEAFBOWLING UKRAINE OPEN» відповідно у Запоріжжі та Полтаві, де більш тонко виточувалася наявна майстерність гри боулерів збірної України. Великим позитивом в підготовці і супроводженні команди є присутність перекладача жестової мови, який своєчасно і в повному обсязі передавав всю інформацію від тренера спортсменам і зворотно, а також те, що сам тренер Дикін Д. вивчив і користується в спілкуванні з своїми спортсменами основами жестової мови.

Найсильніших боулерів Європи приймав боулінг-клуб PlusBowlingCenter з 32 доріжками, де протягом 12 днів йшли баталії і битви за кожну кеглю.

Першими в програмі змагань були індивідуальні заліки серед чоловіків і жінок.

Кращою в індивідуальному заліку стала найсильніша росіянка Кораблинова Надія зі рекордним рахунком в 1296 очок. Друге місце у шведки Ulfsparre Eva, і третє - у ісландської спортсменки Thorgilsdotter Ragenhe.

Гідно виступили і наші дівчата. На їх результати трохи вплинуло хвилювання першого дня змагань. Кращі показники серед українських дівчат показала Ковальчук Катерина, яка зайняла 13 місце. Величко Дарина виборола 19 місце, Д'яченко Алла - 22 місце.Болтовніна Олена на 31 місці, Трубіна Людмила на 35 місці і Семізенко Вікторія на 42 місці.

Трохи слів про шведку Ulfsparre Eva. Вона - легендарна боулерша, брала участь в першому чемпіонаті Європи в далекому 1982 р.в м. Копенгаген (Данія) і майже у всіх чемпіонатах Європи з того часу і жодного разу не йшла з чемпіонату з порожніми руками. Медалей їй не злічити. На 10-му чемпіонаті Європи вона виступила у своєму 70-річному віці. У боулінгу немає перешкод щодо віку учасника.

Наступного дня в індивідуальному заліку боролися чоловіки. Кращим серед наших спортсменів став Владислав Яловега, який зайняв 10 місце. Данилюк Вадим на 16 місці, Макітрук Олександр на 27 місці, Яловега В'ячеслав на 55 місці, Трубін Сергій на 62 та Шокота Іван на 91 місці.Чемпіоном Європи став спортсмен з Великобританії BаtesDamien, срібло у WildenhaynSimon з Німеччини та бронза у DelsolFrederic з Франції.

Серед жінок в парному заліку з українського боку першою грала пара Ковальчук Катерина та Д'яченко Алла, яка зайняла 11 місце. На другому запуску несподівано і здорово попсувала наші нерви друга пара Болтовніна Олена - Семізенко Вікторія, яка змогла б піднятися на п’єдстал і принести першу медаль. Хвилювання і 2 незакритих фрейми зробили свою справу і всього п'ять кеглів не вистачило до бронзових нагород. Вони на п'ятому місці.Третя пара Величко Дарина - Трубіна Людмила на 22 місці.

Другу золоту нагороду на чемпіонаті завоювала знову Кораблинова Надія (Росія), вже в парі з Лотіною Ольгою. Срібло у пари з Греції, Fermani Evgenia-Berti Themis. Бронза у другої пари з Росії, Шахбазян Надії і Ліпкиної Світлани.

Парні виступи пройшли у чоловіків. Ми дуже сподівалися на успішний виступ Яловеги Владислава і Данилюка Вадима. Їх непогані результати в індивідуальному заліку вселяли в нас цю саму надію. Але, щось у хлопців перегоріло і вони займають лише 18 місце. А кращими серед наших боулерівстала друга пара Макітрук Олександр – Яловега В'ячеслав І все стараннями В'ячеслава, який набрав 1286 очок і плюс 1074 очки Олександра загалом принесли їм восьме місце. Трубін Сергій і Шокота Іван на 35 місці.

Чемпіонами Європи у чоловіків у парному заліку стали Lindemann Kevin-Wildenhayn Simon, Німеччина. Срібло у Delsol Frederic-Devol Frederic, Франція. Бронза у Forsyth Matthew-Bates Damien, Великобританія.

Нарешті нам посміхнулася пані Вдача. В першій трійці грали Величко Дарина, Д'яченко Алла, Ковальчук Катерина, які своїми стараннями і завзятістю домоглися свого, завоювали першу медаль в історії нашої країни-це бронзова нагорода!

Друга наша трійка, Семізенко Вікторія-Болтовніна Олена-Трубіна Людмила на 11 місці.

Втретє Кораблинова Надія, вдруге Лотіна Ольга та Світлана Ліпкина завоювали золото .

Срібло завоювали спортсменки Suominen Maarit-Rantala Sari-Lintula Satu з Фінляндії.

Бронзова жіноча трійка надихнула і дала впевненість найсильнішій трійці наших чоловіків у складі Яловеги Владислава, Яловеги В'ячеслава та Данилюка Вадима.Наші надії і прогнози виправдалися. Вони додали всі свої зусилля, але пропустивши сильніших росіян, зайняли почесне друге місце, завоювавши собі срібні медалі. Наших хлопців випередили росіяни: Кузнецов Дмитро, Акопян Арсен і Григор'єв Володимир.

На третьому місці спортсмени-шведи: UlfAndersson, Pierre Wilhelmsson і Fredric Flink.

Друга наша трійка, Макітрук Олександр, Шокота Іван і Трубін Сергій на 27 місці.

У п'ятірках гра була важчою і не на нашу користь, сама гра була розділена на 2 дні. В перший день грали на середньому маслі, 37 футів.Спочатку, вранці грала жіноча команда у складі Д’яченко - Болтовніна - Семізенко - Величко - Ковальчук, яка посіла після трьох ігор 5 місце,набравши 2490 очок. Від п'єдесталу їх відділяє 52 очок.

Чоловіча команда, у складі братів Яловегів - Данилюка - Макітрука - Трубіна, також мала складнощі в частині середньогомасла. Набравши 2611 очок, вони зайняли 10 місце.І на відміну від жіночої п'ятірки у них від п'єдесталу відділяє 265 очок на п'ятьох.

Іграми на довгому маслі на другий день завершилися командні змагання у жінок і у чоловіків. Наша жіноча команда відіграла другий блок на 100 очок краще попереднього блоку гри. Дівчата змогли наполовину скоротити вчорашнє відставання від третього місця. Знову хвилювання і кілька незакритих фреймів зіграли фатальну роль. Відсутність всього 25 очок не дотягли їх до п'єдесталуі вони зайняли 5 місце. Грали, боролися, працювали – загалом - МОЛОДЦІ! Впевненість і холоднокровність в останніх іграх у п'ятірці дозволили Д'яченко Аллі піднятися і забронювати п'яте місце в AllEvent, а Болтовніна Олена та Ковальчук Катерина потрапили в ТОП 16 кращих гравців на 12 і 16 місце відповідно.

Тріумфом закінчиласьі гра росіянки Надії Кораблинової. Вона завоювала четверту (п'ятірка) і п'яте (в AllEvent) золоті медалі на чемпіонаті. Всі шість спортсменок збірної Росії отримали золото в команді. На другому місці команда Фінляндії, на третьому Чехії.

Чоловікам гралося на довгому маслі трохи легше, ніж на середньому маслі. Якщо дивитися статистику страйків, то на першому дні їх було 53, а сьогодні 65 на п'ятьох. А ось спеа на другому дні підкачали - 62 проти 70 вчорашніх. Але, хлопці боролися до кінця, скоротивши розрив до призового місця і з 10 місця перемістилися на підсумкове 6 місце.

А чемпіоном у командах стала збірна Німеччини, на другому місці Росія і на третьому Швеція.

Ближче до фінальної стадії змагань, наприкінці ігор «п'ятірка», до Відня прибув президент СФГУ Касіцькій Л.Ф., щоб особисто глянути своїми тренерськими очима виступи членів збірної України з боулінгу серед спортсменів з порушеннями слуху та проаналізувати динаміку розвитку майстерності українських боулерів. По підсумкам порівняння з виступами на Дефлімпійськиї іграх в Софії та всебічного аналізу, Леонід Федорович вніс ряд цінних пропозицій, серед яких однією з важливих є необхідність акцентування уваги саме в теоретичній та тактичній частинах підготовці та тренувань з боулінгу з метою більш успішних виступів у чемпіонаті світу та Дефлімпійськитх іграх.

У ТОП 16 кращих гравців серед чоловіків і жінок за сумою 24 ігор потрапили: 1.Д'яченко Алла-5 місце (4333 очок). 2.Болтовніна Олена-12 місце (4228 очок). 3.Ковальчук Катерина-16 місце (4191 очок). 4.Данілюк Вадим-10 місце (4690 очок). 5. Яловега Владислав-15 місце (4574 очок)

Результати MASTERS: Жінки: 1 місце-Лотіна Ольга, Росія.: 2 місце-Кораблинова Надія, Росія. 3 місце-Satu Lintula– Фінляндія. Чоловіки: 1 місце-Frederic Delsol– Франція. 2 місце-Fredric Flink–Щвеция. 3 місце Matthew Forsyth– Великобританія.

У Майстер-фіналі добре відіграла Д'яченко Алла. Вона змогла піднятися на четверте місце. І всього один не закритий фрейм позбавив її третього місця.

Болтовніна Олена - 7 місце, Ковальчук Катерина - 9 місце. У чоловіків Яловега Владислав - 6 місце, Данилюк Вадим - 12 місце.

Ми бачимо прогрес нашої збірної. Вони вже підіймаються в рейтингу міжнародних змагань з боулінгу, зміцнюючи свої позиції в п'ятірці найсильніших команд. Вже є і перші медалі. А багато з них, всього 3-4роки тому взяли в руки кулю.

Таблиця зайнятих командних місць командами відповідних країн.