Спортивна Федерація Глухих України

Switch to desktop

Підсумки чемпіонату України 2015 з футболу

У період з 17 по 23 квітня 2015 року в м. Полтава відбулися фінальні змагання чемпіонату України з футболу серед спортсменів з порушеннями слуху. За підсумками зональних змагань, які відбулися в м. Одеса та м. Ужгород склалися дві групи команд. До групи «А» увійшли команди: Івано-Франківської обл., Тернопільської обл., м. Києва, Миколаївської обл., а до групи «Б» - команди Рівненської, Закарпатської, Полтавської та Одеської областей.

Необхідно відмітити, що фінальні змагання були організовані і проведені на високому рівні Полтавським регіональним центром з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» спільно з футбольним клубом «Полтава», який надав свій стадіон для проведення чемпіонату України з футболу серед спаортсменів з порушеннями слуху. Учасники змагань були забезпечені якісним житлом та харчуванням. Чітко організовано автотранспорт від готелю до футбольного поля, яке також було якісного та високого рівня. Суддівська колегія також працювала відмінно, яка призначала нову бригаду суддів на кожний матч.

Тож створені умови проведення змагань надали учасникам можливість більше зосередитися на матчах, яких за тиждень було проведено 4-5, що неймовірно важко.

Матчі в групах пройшли дуже цікаво, їх результати наступні:

Запеклими боями на футбольному полі відбулися ігри в групі «А». Хоча команда м. Києва без проблем зайняла 1 місце, то за друге місце шанси були у всіх команд групи А.. Сподобалась команда Івано-Франківської обл., яка і довела, що гідна грати в півфіналі.

У групі «Б» розподіл місць вирішився тільки в останньому турі, де зустрілися команди Одеської та Полтавської областей. Більш вагомий результат дав змогу полтавцям зайняти 1 місце в групі В.

Після денної перерви 22 квітня відбулися стикові матчі та півфінали. Матч за 7-8 місця - Тернопільська обл. - Рівненська обл. - 8:1 Матч за 5-6 місця - Миколаївська обл. - Закарпатська обл. - 7:1.

Перший півфінал між командою м. Києва та Одеської обл. відбувся дуже напружено при рівній грі. На перерву команди пішли за нічийним рахунком 1:1. Після відпочинку команди продовжували атакуючий футбол, але більше пощастило киянам, які забили переможний м’яч, тож рахунок 2:1 і Київ - у фіналі.

Другий півфінальний матч між командами Івано-Франківської та Полтавської областей пройшов не менш напружено, хоча полтавчани весь час атакували. Досвідчений тренер франківців Лагута С.Б. грамотно організував оборону своєї команди і тільки в кінці другого тайму голи Юзьківа Володимира та Сабадоша Артура дали путівку до фіналу полтавцям.

У грі за 3-4 місце команда Одеської обл. не дала шансів виснаженим (після гри з Полтавою) івано-франківцям і впевнено переграли з рахунком 6:0.

Фінальний матч між командами м. Києва та Полтавської обл. зібрав чимало вболівальників, які очікували на інтригуючу та цікаву гру. Так воно і було, матч пройшов на високому тактичному та технічному рівні. Цікаво було те, що кращі бомбардири команд Букін Макар (м. Київ) та Верещака Олександр (Полтавська обл.) до фінальної гри забили по 8 м’ячів і між ними також очікувався двобій.

Перший тайм проходив при рівній грі, хіба в атаках гостріше діяли полтавці, але на 32 хв. був видалений Володимир Юзьків (Полтавська обл.) і гра стала ще напруженішою. Полтавці вміло захищалися та не забували про атаки. На перерву команди пішли за нічийним результатом 0:0.

Після перерви полтавці продовжували показувати добру гру, наче грали в повному складі. На 52 хв. другого тайму груба помилка захисника киян Вапьчука Володимира призвела до його вилучення, що надало полтавській команді друге дихання і за 15 хв. до кінця гри чудова атака полтавців вивела Верещаку Олександра на ударну позицію, який і не схибив - 1:0. Тож полтавці вшосте за історію існування команди стали чемпіонами України.

Полтавський регіональний центр з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» спільно з СФГУ заснували призи кращим гравцям чемпіонату, ними стали:

- Кращий бомбардир - Верещака Олександр (Полтавська обл.);

- Кращий захисник - Баев Сергій (Миколаївська обл.);

- Кращий воротар-Українець Дмитро (м. Київ), Лизогуб Євгеній (Луганська обл./Ів.-Франківська обл.);

- Кращий гравець - Букін Макар (м. Київ);

- Кращий молодий гравець - Сабадош Артур (Полтавська обл.).

За підсумками чемпіонату був затверджений список футболістів, які продовжать свою підготовку в збірній команді України до чемпіонату Європи в м. Гановері (Німеччина). Тож побажаємо їм успіхів!!!