Спортивна Федерація Глухих України

Switch to desktop

Підсумки чемпіонату Європи з футболу

13 червня 2015 року збірна команда України з порушеннями слуху вирушила на 8-й чемпіонат Європи з футболу до м. Ганновер (Німеччина), де зібралися 16 найкращих команд континенту.

Збірну України представляли 20 футболістів, а саме: 6 спортсменів з Полтавської обл., 4 спортсмена. - з м. Києва, 4 спортсмена з Одеської обл. та по 1 спортсмену з Івано-Франківської, Тернопільської, Луганської, Рівненської, Миколаївської, Черкаської областей. Шість гравців вперше приймали участь у змаганнях такого рівня.

Тренерському складу була поставлена головна мета - суттєве омолодження команди та підготувати її молодих гравців до успішних виступів на чемпіонаті світу та у майбутніх Дефлімпійських іграх.

У групу «Б», крім української команди потрапили команди Угорщини, Ірландії та Польщі.

Всі матчі в групі хлопці з України провели на високому рівні. В кожному з 3-х матчів прийняли участь всі футболісти, що дало змогу тренерам збірної оцінити молодих гравців. Українці, які забили 17 голів і не пропустили жодного м’яча, впевнено посіли І місце в групі “Б”:

Угорщина - Україна - 0:9

Ірландія - Україна - 0:2

Україна - Польща - 6:0

У чвертьфіналі українці зустрілися зі збірною Бельгії. Добра налаштованість, добра гра на початку матчу надавала впевненості, що наша збірна без проблем здолає бельгійців. Але прикра помилка на 5-й хвилині матчу капітана та голкіпера команди - Українця Дмитра призвела до того, що в наші ворота було призначено пенальті, а голкіперу винесена червона картка та видалення з гри. Тож, 1:0 на користь бельгійців, а наші залишились вдесятьох. З цієї причини оперативно було проведено зміну установки на всю гру і розташування гравців на полі. Треба віддати належне нашим хлопцям, які ні на мить не переставали атакувати ворота суперника. Лише на 85 хвилині матчу гол Невенченка Дмитра у ворота суперника врятував українців і перевів матч в «овертайм». Атаки продовжувались і в додаткові 30 хв., і знову за 5 хв. до кінця гри Сотніков Андрій влучним ударом приніс гаку важку перемогу.

Інші чвертьфінальні матчі:

Великобританія - Швеція - 4:2

Німеччина - Росія - 1:2

Туреччина - Ірландія - 5:2

До півфінальної гри команди Росії та України підійшли в різних рівнях втоми. Росіяни мали на відновлення після чвертьфіналу 74 години, українці лише 45 годин. Але не дивлячись на це, гра вдалася дуже напруженою і цікавою. Знову нашу команду підводять воротарі, і знову на 5-тій хв. матчу. Другий воротар команди Фролов Сергій після простріляної передачі росіян з флангу ловить м'яч, але м’яч зіскочив з рук воротаря прямо в свої ворота. 1:0 - росіяни попереду. Українські футболісти до кінця матчу атакували ворота суперника, але так і не змогли зрівняти рахунок. Мабуть дали взнаки психологічна та фізична втома.

Другий півфінальний матч:

Великобританія - Туреччина - 2:3

За день до закриття чемпіонату відбулася гра за третє місце між командами Великобританії та України. Гра розпочалася атаками української команди і невдовзі українці відкрили рахунок 1:0 (Пустовіт Віктор). Біля воріт англійців один за одним виникали гострі моменти. В одну з небагатьох атак суперників захисник Причина Родіон зіграв рукою біля штрафного майданчика, але суддя вказав на одинадцятиметровий удар! Взагалі в цьому матчі, як і в попередньому виникало дуже багато сумнівів щодо тих чи інших рішень суддів. Але футбол є футбол - перемагає сильнішій. Наприкінці другого тайму, знову таки помилки наших захисників (Вальчук В.. Сотніков О.) призвели до голів від британців. Відчайдушні атаки наших земляків результату не дали, 2:1 на користь суперників.

У фінальній грі за І місце чемпіонату зустрілися збірні Росії та Туреччини. Турки не залишили навіть шансу росіянам і впевнено перемогли з рахунком 4:0.

Підсумовуючи участь нашої збірної в чемпіонаті Європи, можна сказати, що виступ українців, не дивлячись на 4 місце, був задовільний. По-перше, в команді відбувається зміна поколінь, а цей процес ніколи не проходив гладко. По-друге, з’явилися талановиті молоді гравці, які одразу закріпилися в основному складі, і на самкінець - про головне - нова команда спрямована на атакуючий футбол.