Спортивна Федерація Глухих України

Switch to desktop

Підсумки чемпіонату Європи 2018 з керлінгу

З 16 по 25 березня 2018 р. в м. Шаффхаузен (Швейцарія) відбувся чемпіонат Європи з керлінгу серед глухих спортсменів.

На цьому чемпіонаті взяли участь команди 8 країн: Фінляндія, Німеччина, Польща, Угорщина, Росія, Хорватія, Швейцарія та Україна.

У перший день змагань, українська чоловіча команда грала проти команди Фінляндії. У кожному періоді (енд) гри збірна України намагалась взяти 2-3 каменя, але на жаль фінський скіп («скіп» –капітан команди) виявився дуже досвідченим та до перерви українці упустили 2 каменя на користь команди Фінляндії. Після перерви українці почали поступово поліпшувати свою гру. Після 10-го енду, дійшли до нічиї і це привело до додаткового енду. Чоловіча команда намагалась захистити свої камені, але суперник виявився ще сильнішим, гра закінчилася перемогою фінів з рахунком 9:7. Українська жіноча команда грала проти команди Німеччини. Обидві команди грали з високою точністю, але жіноча команда Німеччини дуже добре показала гру та після 8-го енду завершилася боротьба між командами з рахунком 4:9 на користь команди Німеччини.


На другий день змагань, українська чоловіча команда зустрілася з командами Швейцарії. Гра виявилася дуже захоплюючою та напруженою. В перші 5 енди обидві команди взяли всього 3 камені, а решти по нулях. Після перерви, українці почали добре грати та взяли вверх 2-3 каменя. Українці намагалися утримати рахунок, але на 10-му енді у українців не вистачало всього лише 2 мм щоб добратися у «дім», що привело до додаткового енду. Таким чином, після додаткового енду українці знову віддали перемогу з рахунком 5:4 на користь команди Швейцарії. Українська жіноча команда грала проти найсильнішою команди Європи – команди з Росії. Збірна України почала грати дуже добре, 3 енди грали на рівних, а на 4-му енді здали гру. Після 9-го енду гра завершилася з рахунком 7:10 на користь росіянок.

На третьому дні змагань у українській чоловічій команді було 2-і гри. Гра з командою Угорщини пройшла легко та впевнено. В перші 3 енди швидко взяли по 2-3 каменя. Після перерви взяли ще 2 каменя. Угорці здали гру після 6-го енду. Рахунок 10:3. Це перша перемога збірної чоловічої команди України. Увечері зіграли проти команди Польщі. Поляки після перерви зрівняли рахунок 3:3, після чого збірна України виборювала по 1 каменю у кожному енді і на 9-му енді команда Польщі здала гру. Гра з поляками завершилася з рахунком 8:3 на користь команди України. Це друга перемога української чоловічої команди. Українська жіноча команда грала проти команди Угорщини. Після гри зі збірної Росії, збірна України почала грати, використовуючи контратаку. В останніх 3 енди допустили помилок, на 9-му енді не був використаний шанс взяти 2 каменя, що призвело до вирішального 10 енду, де програли з рахунком 6:4 на користь команди Угорщини.

У четвертому дні змагань була гра між чоловічими командами України та лідером змагань - командою Росії. Перші 3 енді збірна України грала добре, які закінчилися результатом 2:0. На 4-му енді українці здійснили помилку і віддали 5 каменів, після перерви намагалися відігратися, але збірна Росії грала більш точніше. На 8-му енді гра закінчилася перемогою команди з Росії. Рахунок 9:3. У жінок була гра з командою Польщі. Обидві команди жодного разу не отримували перемогу у попередніх іграх. В цій грі українська жіноча команда спокійно та впевнено здобула перемогу у польській команді з рахунком 10:1. Загалом, українська чоловіча команда з керлінгу зайняла 5 місце з 7 команд, а жіноча команда з керлінгу - 5 місце з 6 команд. Чоловіча та жіноча команди з України отримали путівки на участь у 19-их зимових Дефлімпійських іграх.

Social Like