Спортивна Федерація Глухих України

Switch to desktop

Підсумки чемпіонату України 2019 з керлінгу

18 квітня завершилися змагання чемпіонату України з керлінгу серед спортсменів із порушеннями слуху - одного з шести зимових видів дефлімпійського спорту, які будуть презентовані на ХІХ зимових Дефлімпійських іграх 2019 року. 7 регіонів України цього року представили на арені ТРЦ Космополіт 8 чоловічих та 6 жіночих команд. І частина з цих спортсменів змагалася в тому числі за можливість представляти Україну в грудні цього року на Дефлімпійських Іграх, які відбудуться на півночі Італії.

Нинішній чемпіонат України спортсмени й тренери визначають як власний організаційний прорив завдяки віднедавна доступним засобам для підготовки льодового покриття, тому традиційна для кьорлінгу проблема браку умов не позначилася на домашньому чемпіонаті. Втім, багатьом командам з різних областей України досі бракує інфраструктури для тренування, а відтак і належної регулярної практики, що й виявили відбіркові ігри перших двох днів. Незважаючи на це команди з Одеської, Хмельницької та Дніпропетровської областей подекуди виявилися спроможними на адекватну відповідь більш досвідченим командам з Київської та Львівської областей.

В останній день чемпіонату змагання за п’єдестал продемонстрували притаманний кращим зразкам гри азарт та динаміку. В жінок у матчі за 3 місце протистояння команд Київської та Одеської областей відразу виявило лідера, і з перевагою в 10 очок бронзу вибороли спортсменки Київщини. Тим часом у зустрічі лідерів зійшлися досвідчена жіноча п’ятірка з Києва й молода амбітна п’ятірка з Галичини, яка всі десять ендів тримала киянок на довгій відстані від золотої медалі. В останніх ендах киянки мали унікальний шанс вирівняти гру, але зрештою з рахунком 8:1 золото виборола команда Львова. Цікаво, що команди Київської та Львівської областях у попередньому круговому раунді програли тим своїм суперникам, але виявили характер і зробили реванш у заключних стикових іграх за медалі.

В чоловіків на двох паралельних доріжках за медалі змагалися між собою по дві команди Києва та Львівської області. Першою вимушена була віддати бронзу більш досвідченому столичному супернику друга п’ятірка зі Львівщини, тим часом як на третій доріжці до останнього з’ясовували стосунки перші команди з числа членів збірної України. Київська команда на чолі зі скіпом Вадима Марченка з рахунком 11:4 переграла менш зіграну команду (незважаючи на те, що там результативно грав львівський скіп Михайло Плесканка) і заслужено стала чемпіоном України.

 

 

На думку головного тренера дефлімпійської збірної України з керлінгу Дмитра Зайця, результати чемпіонату України доводять, що результат передбачувано здобувають саме ті спортсмени, які залучені до інтенсивних тренувань та постійних спарингів з досвідченими спортсменами міжнародного рівня. Саме такий ритм і буде основним в найближчому часі для української дефлімпійської збірної.

Склад лави основних гравців у чоловіків уже більш-менш очевидний, зазначив тренер, хоча і тут іще досить часу для можливих змін. Тоді як у жінок порівняно більше шансів через ініціативну та злагоджену гру проявити себе і дістати останні квитки до збірної саме завдяки результатам чемпіонату України.

До речі, вперше чемпіонат України з керлінгу серед спортсменів із порушеннями слуху транслювався наживо. Трансляцію здійснював Broadcast Media Center Національного комітету спорту інвалідів України, партнером трансляції виступила компанія lifecell - офіційний технологічний партнер національної дефлімпійської збірної команди, який підтримуватиме команду на ХІХ зимових Дефлімпійських іграх (12-21 грудня 2019 року).

>>>Таблиця результатів<<<

Фоторепортаж
 

 

Трансляція ЧУ з керлінгу серед глухих спортсменів.

Перший день змагань, частина 1

Перший день змагань: частина 2

Перший день змагань: частина 3

Другий день змагань: частина 1

Другий день змагань: частина 2

Останній день змагань - однією частиною

Прес-служба

Національного комітету спорту інвалідів України

Social Like
Joomla Plugins