Спортивна Федерація Глухих України

Switch to desktop

Підсумки чемпіонату України 2017 з легкої атлетики

З 05 по 07 червня 2017 року у м. Харків на стадіоні «Динамо» відбувся чемпіонат України з легкої атлетики серед спортсменів з вадами слуху. Цей чемпіонат був важливим для перевірки провідних спортсменів перед Дефлімпійськими іграми, які відбудуться у другій половині липня цього року в Туреччині.

Всім учасникам змагань запам’яталася проведена 06 червня 2017 року яскрава церемонія відкриття змагань, на яку було запрошено і вшановано з 81-річчям Симоненко Анатолія Федоровича - людину-легенду вітчизняної легкої атлетики, рекордсмена світу зі стрибків в довжину та з жердиною, чемпіона VІІІ Всесвітних ігор глухих (1957 рік, Мілан, Італія), срібного та бронзового призера ІХ Всесвітних ігор глухих (1961 рік, Хельсінкі, Фінляндія), тренера-педагога, який підготував велику кількість спортсменів з вадами слуху, активного фундатора Спортивної федерації глухих України на зорі її становлення в 90-х роках минулого століття. Крім спортивної роботи Симоненко Анатолій відомий як багатогранна творча людина: поет, творець, виступав зі своїми віршами на сцені перед нечуючими, свого часу знімав кінофільми, у тому числі, документальні, брав активну участь в громадській роботі Українського товариства глухих. На церемонії відкриття Симоненко Анатолій привітав всіх учасників чемпіонату і у властиво йому енергійній манері побажав всім присутнім не боятися труднощів, стійко та непохитно йти до перемог, любити Батьківщину та завжди залишатися гідними людьми. Всі присутні на церемонії відкриття чемпіонату і спортсмени, і тренери, і вболівальники, і організатори з великою теплотою, шаною і захопленням зустріли Симоненка Анатолія оплесками і перебували під не менш великим враження після його короткої, але змістовної промови, адже це було патріотично, виховно, стимулююче, зворушливо і незабутньо.

Сам чемпіонат відбувся швидко та злагоджено. Всього в ЧУ взяли участь 69 спортсменів з різних регіонів України. Лідери збірної України Носенко Микола, Шаповал Юлія, Куприч Соломія, Кочмарик Вікторія, Драч Сергій, Компанієць Сергій, Сидоренко Анастасія, Байрамова Юлія, Єзловецька Наталя, Урсуленко Наталія, Філімошкіна Римма та ветерани збірної Кулик Микола і Білоконь Олег впевнено підтвердили свої лідерські позиції в Україні. Багато спортсменів у суперництві з найсильнішими змогли поліпшити свої результати. Мінусом чемпіонату було зменшення у порівнянні з минулими роками кількості учасників чемпіонату як у загальній кількості так і в окремих дисциплінах, наприклад, такі як біг з бар’єрами, біг на середні та довгі дистанції, всі види стрибків, окремі види метань, особливо метання спису. Впадала в око подекуди недосконала в учасників чемпіонату техніка метань та техніка стрибків. Є над чим попрацювати тренерам над залученням і підготовкою нових спортсменів в різних регіонах України. В той же час спостерігається обнадійливий (з прицілом на майбутнє) ріст результатів з метання молота серед жінок і чоловіків, а також зростання конкуренції на спринтерських дистанціях серед чоловіків. З огляду на це необхідно вирішити питання про використання більш професійних систем фотофінішу на спринтерських дистанціях, а також варто обдумати питання про проведення наступних чемпіонатів з легкої атлетики на інших стадіонах України, де є бігові доріжки з більш кращим амортизуючим синтетичним покриттям, що важливо для профілактики травм і збереження здоров’я спортсменів вищого рівня, а також з кращими і більш безпечними секторами для метань молота і диску.

 

 Любителям і знавцям легкої атлетики пропонуємо ознайомитися з протоколами чемпіонату та переглянути фото змагань.

>>>Протокол змагань<<<

>>>Фоторепортаж<<<

 

 

Представник СФГУ з легкої атлетики

Є. Якимчук

Social Like