Спортивна Федерація Глухих України

Switch to desktop

Підсумки ЧУ 2016 з лижних гонок

З 30 січня по 03 лютого 2016 року на базі Західного реабілітаційного спортивного центру Національного комітету спорту інвалідів України, який розташовано в с. Яворів Турківського району Львівської області відбувся чемпіонат України з лижних перегонів серед спортсменів з вадами слуху. В 2015 році провести чемпіонат не було можливості через обмеження фінансування і необхідністю провести цілеспрямовану підготовку збірної України з лижних перегонів до зимових Дефлімпійських Ігор, які відбулися у березні-квітні 2015 року.

Згідно Регламенту чемпіонату України учасники змагалися у трьох вікових групах серед дорослих (чоловіки і жінки), юніорів (хлопці і дівчата) та юнаків (хлопці і дівчата), а саме:

- 1 вікова група – дорослі 1997 року народження і старші;

- 2 вікова група – юніори і юніорки 1998 – 1999 року народження;

- 3 вікова група – юнаки і дівчата 2000 року народження і молодші.

Всього в чемпіонаті взяли участь 25 спортсменів з Київщини, Сумщини, Тернопільщини, Львівщини, Чернігівщини і м. Києва

Погода, у порівнянні з груднем 2014 року, коли проводився останній чемпіонат України, на цей раз не випробувала сили організаторів та учасників змагань своїми різкими змінами. Місце проведення чемпіонату було добре підготовлено.

Результати першого дня змагань наступні. В гонці на 10 км класичним стилем серед чоловіків Мандзюк Павло (Київська обл.) завоював золото, Гульоватий Ярослав (Львівська обл.) - срібло, а Пишняк Володимир (м. Київ) – бронзу.

Серед жінок на дистанції 5 км класичним стилем Нопрієнко Єлізавета (Київська обл.), яка за віком може ще виступати серед юніорок, у цьому році вперше виступала в чемпіонаті України серед дорослих жінок і з відривом в 1 хвилину виборола золото, Лаврик Анастасія (м. Київ) - срібло, а Єрошкіна Катерина (м. Київ) - бронзу.

В гонці на 5 км класичним стилем Денисенко Руслан (Сумська обл.), який ще може виступати серед молодших юнаків, серед юніорів виборов золото, Тихун Артем (Київська обл.) - срібло, а Сірівченко Арсен (Львівська обл.) - бронзу.

Серед юніорок у гонці на 3 км класичним стилем Дідоренко Єлизавета (Сумська обл.) виборола золото, Синєзуб Анастасія і Довгошея Діана (обидві з Київ. обл.) завоювали срібло і бронзу відповідно.

Серед юнаків в гонці на 3 км класичним стилем впевнену перемогу і золото здобув Ємцев Анатолій з Київщини, Гринь Олександр (Сумська обл.) - срібло, а Курисько Владислав (Сумська обл.) - бронзову медаль.

Серед дівчат 2000 р.н. і молодші в гонці на 2 км класичним стилем впевнену перемогу і золото здобула Селюк Лілія (Чернігівська обл.), Турчиняк Марта (Львівська обл.) - срібло, а Рубаник Тетяна з Сумської обл. – бронзу./span>

Програма другого дня чемпіонату включала в себе два старти: пролог і фінали на спринтерській дистанції 1200 м вільним стилем серед дорослих і юніорів та на дистанції 500 м серед юнаків і дівчат.

Мандзюк Павло з Київщини у фіналі спринтерської гонки серед дорослих на фініші вирвав перемогу і завоював золото, Гульоватий Ярослав (Львівська) - срібло, а Андріїшін Андрій (Тернопільська) – бронзу.

Нопрієнко Єлізавета з Київщини у фіналі спринтерської гонки серед дорослих жінок зі значним відривом здобула золото, Єрошкіна Катерина (м. Київ) - срібло, а Лаврик Анастасія (м. Київ) – бронзову медаль.

У фіналі спринтерської гонки юніор Денисенко Руслан (Сумська) завоював золото, Тихун Артем (Київщина) - срібло, а Сірівченко Арсен (Львівська) - бронзову медаль.

Юніорки Синєзуб Анастасія і Довгошея Діана (обидві з Київщини) в спринті здобули золото і срібло відповідно, а Дідоренко Єлизавета (Сумська) - бронзу.

Серед юнаків Ємцев Анатолій з Київщини у спринті зі значним відривом здобув золото, Гринь Олександр (Сумська) - срібло, а Курисько Владислав (Сумська) – бронзу.

Серед дівчат у спринті золото зі значним відривом завоювала Селюк Лілія (Чернігівська), срібло – Турчиняк Марта (Львівська), а бронзу – Рубаник Тетяна (Сумська).

В заключний день змагань, 3 лютого, програмою чемпіонату передбачалися масс-старти на 15 км вільним стилем для чоловіків, на 10 км вільним стилем для хлопців юніорів, на 5 км вільним стилем для жінок і для дівчат юніорок; на 3 км вільним стилем для юнаків і 2 км для для молодших дівчат.

Результати заключного дня змагань були наступними.

Мандзюк Павло у масс-старті на 15 км вільним стилем серед дорослих здобув своє третє золото на чемпіонаті, Гульоватий Ярослав (Львівська) своє третє срібло, а Пишняк Володимир з м. Київ – свою другу бронзову медаль .

Нопрієнко Єлізавета Київщини у масс-старті на 5 км серед дорослих жінок зі значним відривом теж втретє здобула золото, Єрошкіна Катерина (м. Київ) - срібло, а Лаврик Анастасія (м. Київ) - бронзову медаль.

Серед юніорів у масс-старті на 10 км вільним стилем Денисенко Руслан (Сумська) теж втретє здобув золото, Тихун Артем (Київщина) здобув своє чергове третє срібло, а Сірівченко Арсен (Львівська) - бронзову медаль.

Юніорки Синєзуб Анастасія і Довгошея Діана Київщини в масс-старті на 5 км вільним стилем здобули золото і бронзу відповідно, а Дідоренко Єлизавета з Сумщини - срібло.

У масс-старті на 3 км вільним стилем серед юнаків зі значним відривом теж втретє здобув золото Ємцев Анатолій з Київщини, Гринь Олександр (Сумська) - срібло, а Курисько Владислав (Сумська) - бронзову медаль.

Серед дівчат у масс-старті чергове золото зі значним відривом завоювала Селюк Лілія (Чернігівська), срібло – Рубаник Тетяна (Сумська), а бронзу – Турчиняк Марта (Львівська).

Мандзюк Павло і Нопрієнко Єлізавета (обидва з Київщини), які вибороли по три золоті медалі особисто, по праву можуть вважатися абсолютними чемпіонами України 2016 року серед дорослих.

Блискуче виступив на чемпіонаті Денисенко Руслан з Сумщини, який незважаючи на молодий юнацький вік впевнено здобув всі три золоті медалі серед юніорів, тобто,у старшій віковій групі.

 

>>>ПРОТОКОЛИ ЗМАГАНЬ<<<

>>>ФОТОРЕПОРТАЖ<<<

Представник СФГУ з лижних гонок

І.Пишняк

Social Like