Спортивна Федерація Глухих України

Switch to desktop

Інформація щодо участі українських шашистів в ІІІ чемпіонаті Європи з шашок-100 серед спортсменів з порушеннями слуху


Фото 1. (зліва на право) Глодін В., Одарченко Н., Зануда О., Верещака Ю., Яловега Г.

З 13 по 20 серпня 2014 року у місті Журомін (Польща) відбувся ІІІ чемпіонат Європи з шашок-100 (стокліткових) серед спортсменів з порушеннями слуху

До польського міста прибули сильніші нечуючі гравці з 5 країн: Польщі, Росії, Придністровської Молдавської Республіки, Ізраїлю та України.

Змагання проводилися серед спортсменів усіх нозологій (разом грали спортсмени з порушеннями зору, спортсмени з ураженням опорно-рухового апарату та спортсмени з порушеннями слуху), а залік вівся по окремим групам інвалідності.

Чемпіонат проводився за швейцарською системою в 10 турів з контролем часу 120 хвилин кожному до кінця партії.

У результаті напруженої боротьби серед чоловіків на фінішну лінію прийшли відразу 4 учасника: Каторгін Сергій, Сахаров Євген, Рябов Вячеслав (всі з Росії) та Верещака Юрій (Україна) з однаковими 12 очковими результатами. Але згідно з підрахунками коефіцієнтів Солкофа, перше місце у Каторгіна С. (м. Ярославль), друге місце – у Сахарова Є. (м. Барнаул), третє місце – у Рябова В. (м. Москва) і на четвертому місці - Верещака Ю. (м. Полтава).

Фото 2. (зліва на право) Одарченко Н., Марфіна І., Зануда О.

Не менш напружена боротьба пройшла серед жінок. Звання чемпіонки Європи завоювала Марфіна Ірина (Росія) з результатом 12 очок.

На друге місце претендували майстри спорту України Зануда Олена (Харків) і Одарченко Наталія (Полтава), лише за підсумками розрахунків по таблиці коефіцієнтів срібну медаль виборола Зануда О. Бронзова медаль у Одарченко Н.

В урочистій обстановці на закритті змагань переможцям і призерам чемпіонату були вручені кубки, медалі, грамоти і пам’ятні подарунки про місто Журомін.

Учасники шашкової делегації України у складі Верещаки Ю.А., Одарченко Н.П., Яловеги Г.В. (Полтава), Зануди О.І. (Харків), Глодіна В.М. (Луцьк) висловлюють подяку Спортивіній федерації глухих України, яка попри скрутний час у країні суттєво допомогла в організації та участі українських спортсменів на чемпіонаті Європи з шашок-100 у Польщі.

Ю. Верещака.

Social Like