Спортивна Федерація Глухих України

Switch to desktop

Підсумки ЧЄ-2015 з шахів

Чоловічий та жіночий чемпіонати Європи з шахів серед глухих під патронажем міжнародної федерації ICCD (International Chess Committee of the Deaf) відбулися у м. Баку (Азербайджан) за круговою системою з 27 вересня по 4 жовтня 2015 р. В кожному з чемпіонатів взяло участь по шість команд.

Жіноча збірна України (1 дошка - Тетяна Бакланова, 2 дошка - Наталя Мироненко, запасна - Світлана Гончар) здобувши перемоги над командами Литви 1,5:0,5, Азербайджану 2:0, Хорватії 1,5:05, Польщі 1,5: 0,5 і Казахстану 1,5:0,5 впевнено, вже за тур до закінчення змагань, забезпечила собі перше місце в командному заліку. Не так вдало складалися справи у чоловічої збірної ( 1 дошка - Олексій Филиппских, 2 дошка - Тарас Овчаров, 3 дошка -Петро Бабій, 4 дошка - Володимир Коваленко, запасний - Володимир Заболотний). Після перемоги на старті над командою Німеччини 2,5:1,5 послідували дві поразки - від Польщі та Хорватії з однаковими рахунками 1,5:2,5. До честі чоловіків, вони змогли зібратися і розгромивши у 4 турі команду господарів змагань - збірну Азербайджану з рахунком 4:0, фінішували перемогою над командою Ізраїлю 2,5:1,5, здобувши в підсумку бронзову медаль.

Також у скарбничці нашої команди перші місця, зайняті на своїх дошках Наталією Мироненко і Володимиром Коваленком, а також перемога в блицтурнирі, яку з відмінним результатом 6,5 з 7 отримав Олексій Филиппских (Світлана Гончар показала кращий результат серед жінок).

Успіх зі спортсменами поділяють керівник делегації Анастасія Зуєва та тренер команди Леонід Ніколаєв.

Слід відзначити хорошу організацію змагань і уважне та доброзичливе ставлення господарів турніру до його учасників. У вихідний день була організована екскурсія до археологічного музею і природного заповідника Кобустан, а також відвідування фінального матчу Кубка світу з шахів. Фінальний банкет був теж вище всяких похвал.

Немає сумнівів, що всі учасники української делегації збережуть найтепліші спогади про гостинний і дуже гарний Баку.

>>>Протоколи змагань<<<

 

ФОТОРЕПОРАЖ


Тренер збірної команди України з шахів серед спортсменів з порушеннями слуху

Ніколаєв Л.В.

Social Like
Joomla Plugins