Спортивна Федерація Глухих України

Switch to desktop

Чемпіонат світу 2016 з шашок в Болгарії

У болгарському курортному місці Кранево, яке розташоване на узбережжі Чорного моря, з 23 серпня по 2 вересня відбувся ІІІ чемпіонат світу з шашок – 64 серед інвалідів усіх нозологій, який на цей раз було проведено за бразильською версією.

Спортсмени-чоловіки з порушенням зору грали окремо, а спортсмени з порушенням слуху та спортсмени з порушенням опорно-рухомого апарату грали разом. У жінок усі спортсменки грали разом. Але залік скрізь проводився окремо по кожній нозології.

Отже в турнірі найсильніших шашкістів планети прийняли участь 64 спортсмени усіх нозологій, серед яких – 40 чоловіків та 24 жінки. Вони представляли, власне, Україну, Росію, Польщу, Білорусію, Молдову (Придністровську Молдавську Республіку), Азербайджан та інші країни.

Чемпіонат проводився за швейцарською системою у 8 турів з контролем часу кожному по 60 хвилин до кінця партії і мікроматчами з двох партій. В результаті напруженої боротьби серед чоловіків з порушенням слуху однакову кількість очок набрали одразу двоє спортсменів: майстер спорту України Олександр Охотський з Харкова та майстер спорту колишнього Радянського Союзу Юрій Верещака, який представляв Полтаву. У них по 11 очок з 16 можливих. За додатковими критеріями – коефіцієнтом – чемпіоном світу вперше став Олександр Охотський. Відповідно, «срібло» отримав Юрій Верещака, ветеран шашок, який наступного року святкуватиме свій 80-річний ювілей. На 3 місці гросмейстер Росії Петро Ушницький (Якутія), він набрав 10 очок.

У жіночому турнірі звання чемпіонки світу з шашок завоювала майстер спорту України Олена Зануда з Харкова. Вона набрала 11 очок. Другою стала майстер спорту Росії Ірина Марфіна (10 очок), а на третьому місці – Дорошенко Діана, яка представляє Придніпровську Молдавську Республіку. У неї 9 очок.

Команда України у складі: Олександр Охотський, Юрій Верещака та Олена Зануда – впевнено виборола перше командне місце, ставши чемпіонами світу з шашок – 64 серед спортсменів з вадами слуху. Переможці отримали Кубок, медалі та дипломи. Шкода, що у цих змаганнях не приймали участі юнаки та дівчата з України. Сподіваємось, що в наступному році цю помилку буде виправлено та знайдено можливість відрядити на почесні змагання талановитих юнаків та дівчат.

Учасники шашкової делегації України висловлюють щиру подяку Укрцентру “Інваспорт” та Спортивній Федерації глухих України, які суттєво допомогли в тому, щоб наші спортсмени виступили на чемпіонаті світу. Так тримати надалі!

Також дякуємо організаторам змагань, головному судді Міжнародному арбітру Івану Ільницькому (Львів) та Лешеку Петліцькому (Польща).

Юрій Верещака, майстер спорту,

технічний представник СФГУ з шашок.

Social Like