Logo

Про відкритий чемпіонат з шашок-64, присвяченого 80-річчю Верещаки Ю.А.

Перегляди: 1253

У природи немає поганої погоди: так і в м. Полтава учасники, які приїхали взяти участь у Відкритому Чемпіонаті з шашок-64, присвяченого 80-річчю Верещаки Ю.А., не помічали сніг, холодний вітер та мороз (ця стихія зненацька впала на голову полтавчан) і грали з наполегливістю та азартом молодих спортсменів.

Турнір пройшов з 18 по 20 квітня 2017 року в 7 турів у приміщенні БК УТОГ. Всього прийняло 20 учасників із різних куточків України ― Полтави, Києва, Тернополя, Харкова і Чернігова. В результаті напруженої боротьби 1 місце завоював чемпіон Світу з Харкова, мс Охотський Олександр (14 очок), 2 місце ― полтавчанин, кмс Рудяга Юсуб (11 очок), 3 місце серед чоловіків посів Яловега Георгій з Полтави (9 очок) за кращим коефіцієнтом. Серед жінок місця розподілилися наступним чином:

1 місце ― мс Одарченко Наталії м.Полтава, 10 очок;

2 місце ― мс Зануди Олени м.Харків, 8 очок;

3 місце ― кмс Букреєвої Марини м.Чернігів, 7 очок (за кращим коефіцієнтом).

Учасники Відкритого чемпіонату залишилися дуже задоволені швидкою і організованою роботою суддівської колегії під керівництвом ювіляра ― Верещаки Ю.А.

19 квітня 2017 року артисти творчого колективу «Полтавські галушки» за підтримки голови обласної організації УТОГ, президента ПООСФГУ Усенка Л.В. показали концерт-вітання до 80-річчя від дня народження майстра спорту УРСР, заслуженого тренера України Верещаки Юрія Антоновича. Всі гості отримали повне моральне та фізичне задоволення і були щиро вдячні за створення гарного настрою.

Автобіографія

Народився Юрій Антонович Верещака 17 квітня 1937 року в мальовничому місті Полтава в сім’ї нечуючих.

Батько, Антон Андрійович, працював столяром. І саме він захопив малого Юрка грою в шахи і шашки. Вдома батько і син часто влаштовували баталії то за шаховою, то за шашковою дошками. Юрій Антонович, згадуючи ті поразки від батька, говорить, що в дитинстві їх часто переживав. Але коли врешті виграв ― щастя й радості не було меж. Саме завдяки доброзичливості і сімейному затишку маленький Юрій завдячує своїй любій мамі ― Галині Григорівні. Адже заспокоювати й підбадьорювати затятих спортсменів випало саме їй.

Як і всі діти із сімей нечуючих, Юрій Антонович, часто разом з батьками бував в клубі глухих м. Полтави, де нечуючі проводили свій вільний час, граючи в різноманітні ігри (шахи, шашки і т.д.) і спілкуючись з друзями і знайомими.

Малим хлопчаком йому прийшлося пережити і роки окупації, і голод, і нестатки. Але біда оминула його. В 1944 році пішов в Полтавську школу-інтернат для нечуючих дітей. Як згадує Юрій Антонович всі глухі приблизно одного віку були зібрані в одному класі, де був лише один стіл на всіх, збудований з дощок та козел, та лави на яких всі сиділи один біля одного. Для малого Юрка це було одне з найгарніших спогадів дитинства, адже серед розбомбленої Полтави залишився один будинок, який став другим домом для нього. Потім з 1950 року по 1953 рік в школі-інтернат м.Золотоноша. Закінчив Лебединську школу глухих в 1954 році (Сумська обл.).

В цьому ж році втупив учнем слюсаря в Полтавському УВП-2 УТОГ. На посаді слюсаря-збірника пропрацював до 1959 року. Восени 1959 року вступив до Харківського механічного технікуму транспортного машинобудування, який закінчив в 1963 році. На УВП-2 УТОГ, куди він повернувся працювати, колектив з повагою та шаною ставився до Юрія Антоновича. І починаючи з 1964 року колектив обрав Верещака Юрія Антоновича майстром виробничої дільниці. На цій посаді він сумлінно і плідно пропрацював аж до виходу на пенсію в 2001 році. За сумлінну працю Юрій Антонович нагороджений медаллю «Ветеран праці», відмічений почесними грамотами президіума ЦП УТОГ та є «Почесним членом УТОГ» з 1999 року.

Не дивлячись на таке насичене непросте життя, Юрій Антонович ніколи не полишав свою першу любов ― любов до шашок і шахів. За цей час він став 16 кратним чемпіоном України з шашок, 6 разовим чемпіоном СРСР серед нечуючих та 6 разовим чемпіоном в командному чемпіонаті СРСР, чемпіоном України товариства ДСО «Спартак» в 1974 році. Виконав норму майстра спорту СРСР з шашок в фіналі першості ДСО «Спартак» в славетному м. Києві. Є багаторазовим чемпіоном Полтавської області з шашок серед чуючи спортсменів.

Після виходу на заслужений відпочинок у 2001 році, він став працювати тренером по шахам і шашкам м. Полтави. Його активність та наполегливість відзначилась здобутками його учнів, завдяки яким в 2007 році йому присвоєно звання Заслуженого Тренера України по шахам.

За активне пропагування шашок з 2011 року на пленумі був обраний першим президентом Шашкової Федерації Глухих України.

Завдяки клопотанню Верещаки Юрія, вперше в історії відбувся чемпіонат Європи зі стокліткових шашок серед спортсменів з вадами слуху, де Юрій Антонович став першим чемпіоном Європи в 2012році. В 2016році він срібний призер чемпіонату світу з шашок-64 (бразильська версія )в Болгарії. Відзначаючи 80-річчя ювілею, хочеться побажати Юрію Антоновичу міцного здоров’я, щастя, натхнення та ще багато-багато років плідного і творчого життя.

Фоторепортаж

   

 

Полтавський Інваспорт.

Social Like
Joomla Plugins