Спортивна Федерація Глухих України

Switch to desktop

Підсумки чемпіонату Європи з шашок-64


В Польщі в м. Нідзиця з 07 по 15 травня 2018р. під егідою I.D.C.D (Міжнародний шашковий комітет інвалідів) відбувся 2-й чемпіонат Європи з шашок-64 (бразильська версія) серед спортсменів з обмеженими можливостями.

В турнірі найсильніших шашкістів Європи прийняли участь спортсмени всіх нозологій від країн України, Росії, Польщі, Білорусії, Ізраїля, Молдови та ін..

Спортсмени (чоловіки) з порушенням зору грали окремо, спортсмени з порушенням слуху та порушенням опорно-рухового апарату грали разом. У жінок всі спортсмени грали разом. Але залік скрізь проводився окремо по кожній нозології.

Учасники збірної України біля замку в м. Нідзиця

Чемпіонат проводився за швейцарською системою в 7 турів з контролем часу кожному по 45 хвилин до кінця партії в мікроматчу з 2-х партій.

В результаті напруженої боротьби серед чоловіків з порушенням слуху чемпіоном Європи став гросмейстер Гайсинський Володимир (Росія) (10 очок). На друге місце вийшли зразу 3-є спортсменів: Охотський Олександр (Україна), Кащовцев Олександр (Росія) та Верещака Юрій (Україна). За підсумками коефіцієнтів – ІІ місце присуджено Охотському О., ІІІ місце – Кащовцеву О., і 4 місце – Верещаці Ю.

Матчева гра між Фроловим Л. (Росія) та Верещакою Ю. (Україна)

В жіночому турнірі звання чемпіонки Європи з шашок завоювала майстер спорту міжнародного класу України – Зануда Олена з Харкова (Україна) (10 очок). Другою стала майстер спорту України – Одарченко Наталія (м. Полтава, Україна) (8 очок), на третьому місці – Давлетшина Альбіна (Росія).

Команда України в складі: Охотського О. (м. Харків), Верещаки Ю. (м. Полтава) та Зануди О. (м. Харків) впевнено виборола І командне місце, ставши чемпіонами Європи з шашок-64 серед спортсменів з вадами слуху. Переможці отримали кубки, медалі та дипломи.

Також хочеться зробити зауваження: прикро, що на цих змаганнях не приймали участь юнаки та дівчата з України, сподіваємося, що в наступному році зі сторони Укрцентру «Інваспорт» та СФГУ буде знайдено можливість відрядити на змагання високого рівня талановиту молодь від України.

Організатори змагань на чолі з президентом I.D.C.D – Лешек Петлицький створили гарні умови для учасників. Проживання та місце проведення змагань організовані в одному з найкращих готелів міста Нідзиця, в стародавньому рицарському замку XIII століття.

Також учасники шашкової делегації України висловлюють щиру подяку Укрцентру «Інваспорт» та Спортивній федерації глухих України. Які суттєво допомогли в тому, щоб наші спортсмени виступили на чемпіонаті Європи. Так тримати на далі!

Протокол змагань

Фоторепортаж

Жінки: 1м. - Зануда О. (Україна) 2м. - Одарченко Н. (Україна) 3м. - Давлетшина А. (Росія) Чоловіки: 1м. - Гайсинський В. (Росія) 2м. - Охотський О. (Україна) 3м. - Кащевцев О. (Росія)

Команда збірної України - І місце

Технічний представник СФГУ з шашок

Ю.А. Верещака .

Social Like
Joomla Plugins