Спортивна Федерація Глухих України

Switch to desktop

Підсумки чемпіонату Європи 2019 з шахів

З 15 по 21 липня 2019 року Львів приймав учасників чемпіонату Європи з шахів серед спортсменів з вадами слуху. В рамках цього чемпіонату відбулись: ІІ особистий чемпіонат серед чоловіків, жінок, юніорів та ветеранів; ХХІV відкритий клубний чемпіонат та VІІ відкритий особистий турнір. Тому розігрувалися комплекти медалей у 8 категоріях.

За всю історію чемпіонатів цей став найбільш представницьким. Прибули 140 спортсменів з 21 країни - Білорусії, Хорватії, Чехії, Естонії, Англії, Німеччини, Голландії, Ізраїлю, Казахстану, Латвії, Литви, Молдови, Румунії, Португалії, Польщі, Сербії, Словенії, Словаччині, Швеції, Швейцарії та України.

Шахісти боролися у двох великих ігрових залах гостинного готелю «Волтер». Національну збірну України представляли дванадцять спортсменів, зокрема, - шість учасниць жіночого турніру: Тетяна Бакланова (Донецька), Світлана Гончар (Одеська), Альона Осипова (Харківська) Наталя Мироненко (Полтавська), Інга Руденко (Дніпропетровська), Аліна Лянгузова (м. Київ), три учасники чоловічого турніру: Володимир Коваленко (м. Київ), Олексій Філіппськіх (Донецька), Тарас Овчаров (м. Київ), та три юніори: Анна Баранник (Полтавська), Денис Колб (Львівська), Олександр Лапін (Одеська).

Крім, спортсменів збірної команди України, брали участь ще 18 українських спортсменів в інших категоріях (клубний, ветерани та Опен).

Для спортсменів збірної України це міжнародне змагання стало останнім серйозним випробуванням перед ХІХ Зимовими Дефлімпійськіми іграми, які пройдуть в грудні цього року в Італії.

Після 5 днів напруженої боротьби визначилися переможці та призери чемпіонату.

3. Вольфганг Краббе (Німеччина).

Представник України Юрій Верещака зайняв 5 місце.

Опен-турнір (жінки):

1. Наталя Гамцовіч (Білорусь)

2. Наталя Горохова (Казахстан)

3. Алія Муратова (Казахстан).

Представниці України в цьому турнірі не брали участі.

Опен-турнір (чоловіки)

1.Александер Хорожей (Польща)

2. Володимир Заболотний (Україна)

3. Драган Молдовановіч (Сербія).

Ще один український учасник Владислав Покотаєв зайняв 5 місце (всього 17 учасників)

За традицією в упертій боротьбі пройшли змагання серед клубів, котрих на цей раз було 14. На фініші першими були представники Казахстану - команда «Алмати»; другими стали господарі змагань - львівська команда «Лемберг» (Володимир Більський, Микола Більський, Володимир Опенишев, Володимир Семчишин); на третьому — київський «Каштан» (Олексій Мусієнко, Олександр Дюг, Кім-ен-Сун, Володимир Антонієв). Команда «Дніпро» (м. Дніпро) (Микола Глущенко, Віктор Довбан, Віктор Сенін, Костянтин Великий) на восьмому місці.

У турнірі юніорів перемогу здобула представниця Польщі Мальвіна Шевчик, срібло у українця Дениса Колба (нарешті, наймолодший учасник змаганнь), бронза у Маршант-Вінсор Джордан (Великобританія). Анна Баранник, Олександр Лапін і Богдан Чепіль (всі - Україна) зайняли відповідно четверте, п'яте і шосте місця.

Найбільш сильним і представницьким був чоловічий турнір. Серед його 20 учасників - міжнародні гросмейстери, міжнародні майстри та майстри ФІДЕ. Перемогу в турнірі зі стовідсотковим результатом - 7 з 7 - здобув Ієгуда Грінфельд (Ізраїль), друге місце зайняв Мілан Орсаг (Чехія), третє - Матеуш Лопай (Польща).

На жаль, українські спортсмени значно поступалися по рейтингу лідерам змагань і не змогли втрутитися в боротьбу за медалі. Володимир Коваленко зайняв 8 місце, Тарас Овчаров - 11 і Олексій Філіппскіх - 12.

Навпаки, жіночий турнір продемонстрував повну перевагу шахісток України, які посіли весь п'єдестал пошани: 1. Наталія Мироненко 2. Тетяна Бакланова 3. Альона Осипова. Гідно виступила і Світлана Гончар - 4 місце. Будемо сподіватися, що зайнявши 8 і 9 місця молоді Інга Руденко і Аліна Лянгузова придбали на цьому змаганні безцінний турнірний досвід, який дозволить їм надалі боротися за найвищі результати.

У висновку хотілося б відзначити відмінне суддівство (головний суддя - Юрій Гнип, головний секретар - Іван Ільницький) і прекрасну організацію європейського змагання.

Господарі чемпіонату — львів'яни та члени Спортивної федерації глухих України - не шкодували часу і сил, щоб всім гостям і учасникам турніру було максимально зручно і комфортно.

Цей турнір, закриття якого припало на міжнародний день шахів і гарне урочисте нагородження на головній центральній площі міста -Ринок, став справжнім святом нашої давньої і мудрою гри.