Спортивна Федерація Глухих України

Switch to desktop

Підсумки змагань ЧС з орієнтування (фінальна частина)

Довга дистанція розігрувалась на території мальовничного парку штату Лечфорт (65 км від міста Рочестер), вузька ділянка лісу шириною до 3 км тягнулась вздовж річки Дженесі з високими крутими схилами берегу висотою аж 150-200 метрів та водоспадами. Дистанція була технічно і фізично складною з великими перепадами висоти. Наші досвідчені українські спортсмени змогли адаптуватися до незвичної траси і вибороли три медалі: золото у Яни Мельник та по сріблу у Ганни Федосеєвої і Олександра Санькіна. На жаль, молоді спортсмени припустили багато помилок і посіли нижче своїх потенційних місць.

В останній день учасники чемпіонату повернулися до околиці міста Рочестер в парк Мендон Понс, щоб розіграти естафетні змагання. Серед чоловіків змагалися 5 команд. На цей раз українські молоді спортсмени Дмитро Плахотнік і Нвер Суренян приємно порадували - вони на першому і другому етапі відірвалися від суперників і принесли лідеру команди Олександру Санькіну три хвилини переваги. Можливо, від цих «щедрих подарунків», спортсмен розхвилювався і припустився кілька помилок. Тому його в кінціі траси наздогнав відомий литовський спортсмен Томас Кузмінскіс. Після цього, Санькін обрав вірну тактику: одразу не відриватися від нього вперед, а обіграти литовця на фінішному коридорі. Задум майже здійснився, але у боротьби з Томасом він послизнувся на фінішній лінії і в падінні зламав древко електронного пристрою. Поки Олександр лежачи вставляв свій чіп у фінішній пристрій, суперник також одночасно встиг вставити свій чіп у сусідній електронний пристрій. Довго радилися судді і вирішили присудити однакові перші місця в естафеті українській і литовській командам. Такого унікального результату ніколи не було в історії орієнтування глухих. Третє місце у росіян.

У жінок стартували тільки три команди і змагання по цій програмі отримало неофіційній статус. Тому українські тренери вирішили дати відпочинок лідеру своєї команди і випустити на дистанцію молоду спортсменку Андросович Ганну з метою отримання нею міжнародного змагального досвіду. Перше місце зайняла команда Росії, за нею – українки, на третій сходинці – литовки.

Офіційна таблиця загальнокомандного заліку по медалям виглядає так:

1. Росія 4 золота – 3 срібла – 3 бронзи;

2. Україна 3 золота – 4 срібла – 3 бронзи;

3. Литва 2 золота – 0 срібла – 2 бронзи.

Крім змагань серед еліти, паралельно проводився чемпіонат світу серед ветеранів з віковими групами 45 і 55. В них брали участь 23 спортсменів з 8 країн світу. Українець Олег Лаврик успішно виступив в групі Ч-45 (всього там було 7 учасників), який тричі став чемпіоном на дистанціях: спринт, середній та гандикап, та один раз - другим призером на довгій дистанції.