Спортивна Федерація Глухих України

Switch to desktop

Підсумки ЧС 2016 з кульової стрільби

Вперше в історії серед глухих з 7 по 15 вересня 2016 року, у м. Казань (Росія) успішно пройшов чемпіонат світу з кульової стрільби.

Всього в турнірі взяли участь 70 спортсменів з 16 країн світу, які розіграли 12 комплектів медалей у кульовій стрільбі з малокаліберної і пневматичної зброї. Збірна України посіла перше загальнокомандне місце, виборола 12 нагород (7 золотих, 2 срібних і 3 бронзових).

У перший день змагань, 9 вересня, в боротьбу за нагороди чемпіонату вступили чоловіки, для визначення найсильніших у стрільбі з довільної малокаліберної гвинтівки (вправа МГ-9) і стандартного (спортивного) малокаліберного пістолета (вправа МП-5м). Переможцем став німецький спортсмен Колін Мюллер. Слідом за ним розташувалися швейцарець Томас Мёшінг і, ще один спортсмен з Німеччини-Себастьян Херман. У стрільбі зі стандартного (спортивного) малокаліберного пістолета на дистанції 25 м перемогу здобув Фомін Сергій, слід за ним росіянин Роман Кузьмін - срібло, Олександр Колодій - бронза.

Наступного дня боротьба продовжилася в стрільбі з пневматичного пістолета (вправа ПП-3) .У результаті, кращим у вправі ПП-3 став українець Олексій Лазебник , який переміг у фінальній серії свого товариша по збірній Олександра Колодія.

У стрільбі з довільного малокаліберного пістолета на дистанції 50 метрів йшла важка боротьба за «золото», яка закінчилася перемогою Олександра Колодія.

12 вересня чоловіки боролися за нагороди в стрільбі з пневматичної гвинтівки на дистанції 10 м з положення «стоячи», 60 пострілів (вправа ГП-6). Призерами у вправі ГП-6 стали: Олександр Костик - золото (Україна), Себастьян Херман (Німеччина) - срібло, Томас Мёшінг (Швейцарія) - бронза.

Жінки вправлялися у стрільбі зі стандартного (спортивного) малокаліберного пістолета на дистанції 25 м (вправа МП-5). Перемога і золота медаль у цій вправі посміхнулися українській спортсменці - Анастасії Лазебник, яка свого часу грала за дефлімпійську збірну України з баскетболу під дівочим прізвищем - Данилова.

У стрільбі з довільної малокаліберної гвинтівки з трьох положень в послідовності - «з коліна», «лежачи», «стоячи»- бронзову медаль завоював наш спортсмен Дмитро Петренко.

Умови виконання вправи РП-5 в стрільбі з великокаліберного пістолета (револьвера) на дистанції 25м, що відповідають вправі МП-5, чергова «бронза» знову в нашу скарбничку отримав Сергій Фомін.

В останній день змагань було розіграно два комплекти нагород у вправі МП-10 (стандартний малокаліберний пістолет) і вправі ВП-4 (пневматична гвинтівка) серед чоловіків, та серед жінок - у вправі ВП-4. Знову поповнення у нашу копилку - 2 золота! (Олексксандр Колодій, Світлана Яценко) та 1 серебро (Сергій Фомін).