Спортивна Федерація Глухих України

Switch to desktop

Волейбол. Вища ліга (чоловіки). 5-й тур.

«Заваір» завдяки перемозі над «Інваспортом», перевага перед яким з уточненими даними, становила чотири очки, міг практично гарантувати собі місце в квартеті.

Розуміючі це, березівська команда потужно розпочала поєдинок – 6:3. Суперник перехопив лідерство, але доля сету була під питанням – 12:15, 13:16, поки господарі майданчику не допустили купу помилок в усіх елементах, в першу чергу на прийомі, а також в атаці та на блоці – 18:25. У другій партії стартову перевагу «Заваір» втримав. Розпочався сет з помилки «Інваспорту» на подачі. У свою чергу Олександр Чечін зробив два ейси, між якими граючий тренер Максим Пархоменко один в один заблокував Іллю Нікіфорова. 4:0. На влучну атаку Олександра Христова прийшовся промах суперника. 10:3. Відмінний стартовий заділ. Тайм-аут, взятий Юрієм Грицютою, зворухнув його підопічних. Вони фантастично заграли у захисті, потягнувши два закидання за спину блокуючим. 11:7. Втім «Заваір», а саме Сергій Пересунчак, пробив захист суперника. Знов блок від Пархоменка – 14:8. Ще один постріл від Пересунчака – 16:9. Кінцівка пройшла під контролем господарів майданчику, а завершився сет, як і розпочався, помилкою гостей на подачі. 25:16. Рахунок в матчі зрівнявся.

А ось наступні сети тримали вболівальників в напрузі до останніх розіграшів. Стартовий відрізок другого сету пройшов з невеличкою перевагою «Заваіра». 8:5 – після атаки Олександра Христова в «3 метри». Збірна України серед глухих спортсменів швидко відіграла відставання – 10:10. Два блоки Олександра Горбачова, який закрив Іллю Нікіфорова та дві помилки суперника. «+4» у господарів майданчику – 14:10. Ще деякий час «Заваір» утримував перевагу – 17:14, 19:17, але суперник переломив хід гри. Спочатку за рахунок блокування вийшов вперед – 20:19, а потім Олександр Білоблоцький двома ейсами довів перевагу до трьох балів – 22:19. 0:5 – програв відрізок «Заваір», і це зумовило підсумок партії. І ще дві помилки в нападі під завісу – 22:25.

Четвертий сет певний час проходив в рівній боротьбі – 6:6, 10:10, 14:14. Далі «Інваспорт» за рахунок блокування вийшов вперед, а потім довів перевагу до чотирьох очок – 21:17. Підопічні Максима Пархоменка боролися до кінця та скоротили відставання до мінімуму – 22:23 після удару Сергія Пересунчака. І наступний зйом «Заваір» взяв, а ось зробити «брейк» не зумів, не впоравшись з атакою Іллі Нікіфорова. 25:23 – «Інваспорт» переміг в партії, а з нею і в матчі – 3:1.

«Інваспорт» вийшов на четверте місце за рахунок більшої кількості перемог – вісім проти семи, хоча поступається «Заваіру» за очками – 21-22. Втім, якщо «Заваір» націлюється на потрапляння в першу четвірку, то перед спортсменами «Інваспорта» турнірних задач не стоїть, найважливіше – підготовка до крупних міжнародних змагань серед глухих.

«Заваір» - «Інваспорт» – 1:3 (18:25, 25:16, 22:25, 23:25)

«Заваір»: Пархоменко, Чечін, Христов, Акінін, Пересунчак (к), Горбачов; Серебряков (л), Волков, Ярощук. Тренер – Максим Пархоменко.

«Інваспорт»: Зеленський, Антонюк, Кошкаров, Прохорчук, Нікіфоров, Полторацький (к); Ренкас (л), Завіруха, Білоблоцький, Цимовський. Тренер – Юрій Грицюта.

Судді: О.Лобаньова (Харків), О.Коваленко (Біла Церква).

Тривалість матчу: 80 хв. (18+19+21+22).

Кращі гравці (версія ФВУ): Чечін – Кошкаров.