Спортивна Федерація Глухих України

Switch to desktop

Історія СФГУ

sky

 

 

Cпортивну федерацію глухих України (далі - СФГУ) було створено у 1992 році (станом на 01.09.14 р. СФГУ об’єднує 25 регіональних осередків). В цьому ж році СФГУ було прийнято до Європейської спортивної організації глухих та Міжнародного спортивного комітету глухих з правом участі у всіх міжнародних змаганнях, які проводяться під їх егідами.

Вперше на міжнародній арені національна збірна дебютувала на XVII Всесвітніх літніх іграх глухих у 1993 році, що проходили в м. Софія (Болгарія). Її здобутком стали 2 золоті (легка атлетика), 4 срібні (плавання – 1, настільний теніс – 1, легка атлетика – 2), а також 2 бронзові медалі (жіночий волейбол та вільна боротьба). У неофіційному загальнокомандному заліку збірна України серед спортсменів з порушеннями слуху отримала 13 місце.

Вже на XVIII Всесвітніх літніх іграх глухих у 1997 році в Копенгагені (Данія) українська громадськість раділа блискучим результатам українських спортсменів з порушеннями слуху. Їхні успіхи склали 5 золотих (легка атлетика – 4, чоловічий волейбол – 1), 10 срібних (легка атлетика – 4, плавання – 1, жіночий волейбол – 1, греко-римська боротьба – 1, спортивне орієнтування – 2, настільний теніс – 1), а також 5 бронзових медалей (легка атлетика – 3, боротьба – 2). Там же було встановлено 4 світових рекорди. У неофіційному загальнокомандному заліку українці зайняли 9 місце.

У 2001 році в м. Рим (Італія) дефлімпійці з усього світу зібралися на ХІХ літніх Дефлімпійських іграх. Українські спортсмени з порушеннями слуху показали там найвищий результат за історію розвитку українських дефлімпійських видів спорту, здобувши 12 золотих, 12 срібних і 10 бронзових нагород, а також встановили 4 світових рекорди та посіли 4 загальнокомандне місце з 85 країн-учасниць.

На 20-тих літних Дефлімпійських іграх, які пройшли з 5 по 16 січня 2005 року в австралійських містах Мельбурн і Баллараті наша держава була представлена 96 спортсменами серед 3500 спортсменів-учасників. Українські дефлімпійці виступили у 8 видах спорту (легка атлетика, спортивне орієнтування, жіночий та чоловічий волейбол, настільний теніс, плавання, боротьба греко-римська та вільна, пляжний волейбол та баскетбол) і вибороли 51 нагороду різного ґатунку, з них 20 золотих, 17 срібних і 14 бронзових медалей, встановили 4 рекорди світу. У неофіційному заліку дефлімпійська команда України посіла перше місце серед 85 країн-учасниць, випередивши команди з Росії, США і Китаю.

Зимовий дефлімпійський дебют для нашої національної збірної команди відбувся в 1999 році на XIV зимових Всесвітніх іграх глухих, м. Давос, Швейцарія ( 6-14.03.1999р.), разом із 18 іншими країнами світу (загалом 273 атлети). Спортсмени змагались у чотирьох видах спорту: гірські лижі, сноубордінг, лижні перегони та хокей. На жаль, примхлива фортуна не була на боці наших дефлімпійців, котрі змагались лише у одному виді спорту – лижних перегонах, – у здобутку команди були лише 8-і та 9-ті місця. Окрім того, команду представляло лише 7 спортсменів – 3 жінки та 4 чоловіка.

Наступні зимові Дефлімпійські ігри - XV зимові Дефлімпійські ігри м. Сундсвалл, Швеція, 26 - 09.03.2003 р. - для нашої команди були більш успішними – срібло у чоловічій естафеті (3Х10 км). Команду представляло 4 чоловіки, троє з яких стали переможцями у естафеті. Загалом, 253 атлети з 21 країни, змагаючись у чотирьох видах спорту - гірські лижі, сноубордінг, лижні перегони та хокей,- брали участь у XV зимових Дефлімпійських іграх.

З 1 по 10 лютого 2007 року в м. Солт-Лейк-Сіті (США) відбулись ХVІ зимові Дефлімпійські ігри. Приблизно 370 спортсменів із 23 країн світу взяли участь у цьому заході, змагаючись у 5-ти видах спорту - гірськолижний спорт, лижні перегони, керлінг (показові змагання), хокей, сноубординг. Національна дефлімпійська команда України, у складі якої було лише 8 спортсменів, достойно виступила на Іграх в Солт-Лейк-Сіті. Гучно та здивовано про нашу державу як авторитетного члена зимової дефлімпійської спортивної сім’ї заговорили вперше - щодня наша команда радувала вболівальників почесними нагородами. Українські спортсмени змагалися лише у одному виді змагань: лижних гонках. В загально-командному заліку (за кількістю здобутих нагород) національна Дефлімпійська збірна команда України посіла почесне 5 місце, що є найкращим результатом за всю історію участі українських спортсменів з вадами слуху в зимових Дефлімпійських іграх. Сенсаційним високим результатом української збірної стало 7 медалей: 4 срібних та 3 бронзових. Яскравим та хвилюючим був командний виступ нашої команди у естафеті серед чоловіків та командному забігу серед жінок та чоловіків – три командні почесні срібні нагороди нашої національної збірної у цьому виді змагань за своєю цінністю можна прирівняти до золота найвищого ґатунку.

В Тайпеї в 2008 році за рік до Дефлімпійських ігор 2009 пройшла їх урочиста презентація. У презентації брали участь президент Тайваню, головний координатор Ігор, Джеккі Чан та інші відомі особистості. Отже, з 5 по 15 вересня 2009 році, відбулись ХХІ Дефлімпійські ігри, де українська збірна отримала загалом 67 медалей (22 золотих, 22 срібних, 25 бронзові).

На 22-тих літних Дефлімпійських іграх, які пройшли з 26 липня по 4 серпня 2013 року в болгарському місті Софія, представники нашої держави вибороли 88 нагород, а саме: 21 золотих, 30 срібних і 37 бронзових медалей.

Social Like