Спортивна Федерація Глухих України

Switch to desktop

Статті

В м.Анталія (Туреччина) відбувся 17 конгрес EDSO

 

Фото 1. Хід 17 конгресу EDSO

З 18 по 21 вересня 2014 року в м.Анталія (Туреччина) пройшов 17 конгрес Європейської спортивної організації глухих (EDSO), на який рішенням виконавчого комітету СФГУ делегатами були відряджені Президент СФГУ Касіцький Л.Ф. і Віце-президент СФГУ Лаврик О.А., а Генеральний секретар СФГУ Гриценко В.С. - в якості спостерігача. Також на конгресі від України був Сандугей В.П., який з 2010 по 2014 роки перебував на посаді Віце-президента EDSO і 19.09.2014 р. спливав термін його перебування на даній посаді.

Фото 2. Українська делегація на 17 конгресі EDSO

Основними питаннями порядку денного 17 конгресу Європейської спортивної організації глухих були:

1. Відкриття конгрессу EDSO;

2. Затвердження протоколів 16-го конгресу EDSO, який відбувся у 2012 році в м. Москві (Росія);

3. Звіти про організаційну та фінансову діяльності виконкому EDSO протягом 2012-2013 років;

4. Затвердження звітів діяльності EDSO у 2012-2013 роках;

5. Аналіз структури EDSO;

6. Розгляд пропозицій від країн-членів EDSO;

7. Вибори країн - організаторів чемпіонатів Європи серед спортсменів з порушеннями слуху та відповідних кваліфікаційних матчів в період 2015-2019 років;

8. Вибори Президента та членів Виконавчого комітету EDSO на 2014-2018 роки;

9. Призначення дати та вибори місця проведення 18 конгресу EDSO у 2016 році;

10. Закриття 17 конгресу EDSO.

Делегати та гості проживали в готелі Rixos Downtoun Antalya, в конференцзалі якого й пройшов конгрес. На конгресі були присутні 61 делегат від 34 країн Європи, а також запрошені почесні гості цього заходу.

Фото 3. Хід 17 конгресу EDSO

Після відкриття конгресу EDSO, присутні стоячи вшанували хвилиною мовчання пам’ять всіх членів національних спортивних федерацій глухих Європи, які у 2012-1014 роках пішли з життя. В цьому списку значився і український дзюдоїст, призер ХХІІ Дефлімпійських ігор Максимов Дмитро.

Необхідно вказати, що всі матеріали, які розглядалися на конгресі, показувалися на великому екрані, будь то фото, відео, текст чи таблиця. Тексти були англійською мовою. Всі виступи доповідачів велися міжнародною жестовою мовою.

Звіт виконкому про роботу EDSO за минулі 2 роки по проведенню чемпіонатів Європи серед спортсменів з порушеннями слуху супроводжувався показом фотослайдів.

На конгресі в складі почесних гостей були Президент Міжнародного спортивного комітету глухих Рухлядев В.Н. та Виконавчий директор Міжнародного спортивного комітету Ребров Д.В. Президент Рухлядев В.Н. розповів про хід та перспективи розвитку міжнародного спорту нечуючих та дефлімпійського руху на даний час.

 

Фото 4. З Президентом Міжнародного спортивного комітету глухих Рухлядевим В.Н. та Виконавчим директором Міжнародного спортивного комітету глухих Ребровим Д. В.

Цікавою була процедура обрання країн-організаторів чемпіонатів Європи серед спортсменів з порушеннями слуху та відповідних кваліфікаційних матчів на 2015-2019 роки. Делегати та представники від країни-кандидата на хазяйку відповідного заходу Європи серед спортсменів з порушеннями слуху проводили презентацію та рекламували плакатами, буклетами, відеопоказом на екрані, докладом тощо, можливості їх організації та країни організувати та провести відповідний спортивний захід. Не менш важливою була й інформація про наявний в них досвід проведення минулих спортивних змагань европейського рівня. Голосування по даному питанню було відкритим, але у відсутності в залі делегатів та представників країн-кандидатів, які боролися за право провести чемпіонат Європи. Країною – організатором проведення відповідного чемпіонату Європи затверджувалася та, за яку були надані голоси більшості присутніх делегатів.

Фото 5. Хід 17 конгресу EDSO

Вибори президента та членів виконавчого комітету EDSO проводилися таємним волевиявленням делегатів-виборців. Перед виборами всі кандидати на посади знайомили з трибуни присутніх зі своїми програмами. але при цьому, для запобігання плагіату, під час доповіді суперники доповідача на посаду перебували в іншій окремій кімнаті.

Фото 6. Процедура таємного голосування.

Президентом EDSO з трьох кандидатур більшістю голосів (36 голосів) був знову обраний Бьйорн Руні (Норвегія).

Віце-президентом EDSO з чотирьох кандидатур, а фактично з трьох претендентів (бо 1 претендент перед голосуванням зняв свою кандидатуру) більшістю голосів (43 голоси) повторно обрали Василя Сандугея (Україна) (з чим ми його вітаємо і пишаємося!), кандидатура якого на посаду Віце-президента EDSO була висунута Спортивною федерацією глухих України.

Генеральним секретарем на новий строк одноголосно знову обрано фіна Джугу-Матті Аалтонена і також таким чином обрано Казначеєм EDSO Гвідо Заннеччіа (Італія).

Членами Виконавчого комітету з різними відривами голосів з 5 претендентів обрано: Ота Панського з Чехії (42 голоси), який був у попередньому скаді Виконкому EDSO і нових членів - Олександра Романцова з Росії (49 голосів), Йосіпа Ставрокакіса з Греції (40 голосів) та Нілла Феарона з Ірландії (53 голоси).

Підкреслюємо, що цьому складу Виконавчого комітету EDSO делегати 17 конгресу дали відповідні повноваження на 2014-2018 роки.

фото взята з сайту www.edso.eu

(сидячі, зліва) Ота Панські (Чехія), Джуга Матті Аалтонен (Фінляндія), Руни Бьорн (Норвегія), Сандугей Василь (Україна), Гвідо Занечіа (Італія)

(стоячи, зліва) Йосип Ставрокакіс (Греція), Нілл Феарон (Ірландія), Романцов Олександр (Росія).

 

Місцем проведення наступного, 18 конгресу EDSO обрано м. Єреван (Вірменія), який заплановано провести в травні 2016 р.

Робота 17 конгресу EDSO завершилася о 18 годин 20.09.14 р.

 

Cекретаріат СФГУ.

Social Like