Спортивна Федерація Глухих України

Switch to desktop

Статті

Найбільш значущі міжнародні спортивні події 2017 року

Минулий 2017 рік для спорту глухих запам'ятався успішними виступами українських нечуючих спортсменів на міжнародних аренах та на ХХІІІ літніх Дефлімпійських іграх.

Cпортивна федерація глухих України підводить підсумки року, що минає і пропонує повторно ознайомитися з найкращими моментами 2017 року.

Шашки-64.

У Гомелі (Білорусь), з 29 квітня по 7 травня цього року, під егідою IDCD (Міжнародний шашковий комітет інвалідів) відбувся 1-й чемпіонат Європи з шашок-64 серед спортсменів з обмеженими можливостями. Турнір проведено в готелі «Турист».

 

У класифікації "DEAF": серед глухих чоловіків перше місце зайняв Олександр Охотський (Україна), друге місце Юрій Верещака (Україна).

У жіночому турнірі серед глухих, золоту медаль виборола Олена Зануда (Україна).

Шахи.

З 7 по 12 липня 2017 р. в місті Лунд (Швеція) проходив 1-й особистий чемпіонат Європи з шахів серед глухих спортсменів. У боротьбу за медалі вступили міжнародний гросмейстер, міжнародні майстри, кандидати майстри ФІДЕ, тобто практично всі кращі шахісти з проблемами слуху нашого континенту.

Змагання проводилося за дуже жорстким графіком - сім турів з класичним контролем часу потрібно було зіграти за чотири дні, що, безумовно, знижувало можливість якісної підготовки до партій і давало певну фору більш молодим і витривалим гравцям.

Спортсмени України взяли участь у трьох номінаціях - серед чоловіків, жінок та юніорів. Блискуче виступили жінки, які зуміли в гострій конкуренції з суперницями зайняти весь п'єдестал пошани. За підсумками турніру "золото" у Наталії Мироненко, "срібло" у Тетяни Бакланової, "бронза" у Світлани Гончар.

Серед юніорів успішно виступив Владислав Виговський, який завоював срібну медаль. На жаль, друга учасниця турніру юніорів - Аліна Лянгузова - не впоралася з психологічним навантаженням відповідального турніру і залишилася за межею призерів (4 місце). Виступ чоловіків виявилася набагато скромнішим, оскільки їм не вдалося як-небудь компенсувати суттєве відставання за рейтингом від фаворитів турніру і це, безумовно, є повод для подальшої наполегливої роботи. Не змогли продемонструвати своїх кращих якостей Володимир Більський і Олексій Філіппських, зовсім не йшла гра у досвідченого Володимира Коваленка. У підсумку, Більський зайняв 16 місце, Філіппських - 17, а Коваленко - 20.

ХХІІІ літні Дефлімпійські ігри 2017.

В м.Самсун (Туреччина) з 18 по 30 липня 2017 р. відбулися Дефлімпійські ігри. Українська збірна серед глухих на ХХІІІ літніх Дефлімпійських іграх була представлена 217 спортсменами, які боролися за нагороди у 16 видах спорту.

На попередніх Дефлімпійських іграх у 2013 році (м.Софія, Болгарія) Україна посіла друге загальнокомандне місце у світі.

Українці здобули 88 нагород, серед яких 21 медаль була золотою. ХХІІІ Дефлімпійські ігри завершено - вони вже стали історією для понад 3500 спортсменів з порушеннями слуху із 97 країн світу, і національна дефлімпійська збірна команда України - одна із лідерів світового дефлімпійського спорту, тріумфально повертається в Україну з 99 високими нагородами - 21 золотою, 42 срібними та 36 бронзовими медалями та з другою світовою позицією, яку попри все українцям вдалось відстояти на цих Іграх. На першому місці - команда Росії, на третьому - команда Кореї, четвертою цьогоріч стала команда володарки Ігор - Туреччини. Українська національна дефлімпійська збірна команда одна з найчисельніших - 217 спортсменів (у порівнянні з Дефлімпійськими іграми 2013 року - було 191 спортсменів).

Відтак, дефлімійською командою зразка 2017 року покращено результат Дефлімпійських ігор 2013 року у медальному заліку, адже на попередніх іграх було 88 медалей: 21 золота, 30 срібних та 37 бронзових. По видам спорту українські команди з пляжного волейболу та карате зайняли І місце, ІІ місце посіли дзюдо та спортивне орієнтування, ІІІ місце у команд з боротьби вільної, боулінгу, волейболу, тенісу настільного та стрільби кульової серед країн учасниць Дефлімпіади. Таким чином, команди у 10 видах спорту з 16 представлених українськими спортсменами увійшли до трійки країн-лідерів світового дефлімпійського спорту.

До того ж український баскетбол - 4 місце, боротьба греко-римська – 5 місце, легка атлетика – 6 місце, плавання-8 місце серед країн-учасниць. 146 українських спортсменів (67,28%) в 15 видах спорту вибороли дефлімпійські нагороди.

Найбільше золотих нагород вибороли каратисти – 6 ; дзюдоїсти – 5; спортивне орієнтування -3, кульова стрільба – 2; пляжний волейбол-2 (максимальна кількість у цьому виді спорту!!!!). Найбільша кількість срібних медалей у спортсменів в легкій атлетиці -11, плаванні-8, карате-5, спортивне орієнтування – 4; найбільше бронзи в плаванні-9, дзюдо-7, по 4 в карате та легкій атлетиці.

 

Найбільшу кількість золота - 3 медалі здобула Янчук Карина в змаганнях з карате; 5 медалей у Федосєєвої Ганни – 2 золотих, 2 срібних та 1 бронзова ; 5 медалей в здобутку Мажари Інни – 2 золоті, 1 срібна та 2 бронзових в карате; в плаванні у Режило Марії – 8 медалей: 3 срібних та 5 бронзових та у Терещенко Ірини – 8 медалей: 4 срібних та 4 бронзових. Дефлімпійський рекорд встановив у стрільбі кульовій Костик Олександр, покращивши свій же попередній світовий рекорд.

Волейбол.

У Мінську (Білорусь) з 19 по 21 жовтня 2017 року відбулися щорічні міжнародні ветеранські змагання з волейболу серед спортсменів з порушеннями слуху. Склад української жіночої команди: І.Дергунова, Н.Храмцова, О.Пономарьова, Н.Копанова, Ю.Солярук, Е.Нашивочнікова, Г.Федорчак-Янчукова, Н.Зінченко. Склад української чоловічої команди: Р.Будзинский, О.Помінчук, Р.Бондарчук, Л.Дейнеко, В.Розбицький, В.Юрьев, В.Гоменчук. Україна, Росія, Білорусь, Литва - команди з цих країн знову зустрілися один з одним і змагання проходили в теплій, дружній атмосфері. Жіночій команді з Києва нарешті вдалося посісти перше місце! Друге місце зайняла команда з Мінська, третє - з Московської області, четверте - з Санкт-Петербурга, п'яте - з Вільнюса. Чоловіча команда з Житомира як і раніше - на першому місці! Друге місце - Мінськ, третє - Зеленоград, четверте - Санкт-Петербург, п'яте - Вільнюс.

Social Like