Шаховим конем по COVID-вірусу!

Шаховим конем по COVID-вірусу!

  • Post category:Шахи

Всесвітня проблема з Коронавірусом на сьогоднішній день викликала зміну багатьох планів життя пересічних громадян різних країн. Особливо це торкнулося професійних спортсменів: відмінилися безліч турнірів та змагань, перенесені Олімпіада та Паралімпіада, посилення контролю в приміщенні для тренування і т.д. Любителів шахів це теж не оминуло… Що робити? І тут на допомогу приходить Світова мережа Інтернет та програми для дистанційної гри в шахи Chess.com та Lichess. Спочатку Міжнародна федерація шахмат глухих (ICCD) організувала та провела декілька тренувальних турнірів з бліцу (контроль часу 3хв+2сек) серед спортсменів з порушеннями слуху.

10 жовтня 2020 року в умовах COVID-карантину ICCD провів І-ий чемпіонат світу (он-лайн) серед жінок та юніорів з бліцу на базі шахової платформи Lichess. Серед жінок брали участь 58 учасниць з 15 країн світу. Наша збірна команда жінок проявила себе з найкращої сторони і показала прекрасний результат:

1-е місце ― Бакланова Тетяна (Донецька обл.)

3-є місце ― Гончар Світлана ( Одеська обл. )

Склад юніорів був такий: 32 учасника із 12 країн. Наші юнаки: Колб Денис зі Львова зайняв 13 місце, Лапін О. з Одеси 19 місце.

17 жовтня 2020 року проводився І чемпіонат світу (он-лайн) серед глухих чоловіків з бліцу на базі шахової платформи Lichess. В ньому брали участь 64 спортсмени (турнір А) та 111 чоловік (турнір В) з 50 країн. 

Найкращий з наших чоловіків Овчаров Т. з Києва зайняв 11 місце. Партії були цікаві, а боротьба запеклою. Ці змагання допомогли утримувати українських спортсменів у тренувальному та змагальному тонусі, тому велика вдячність Міжнародному шаховому комітету глухих (ICCD) за організацію, реєстрації й перевірки всіх охочих учасників-спортсменів.

Представник СФГУ з шахів

В.Коваленко