Підсумки чемпіонату Європи 2021 з баскетболу

Підсумки чемпіонату Європи 2021 з баскетболу

З 15 по 23 жовтня у м. Пескара (Італія) пройшов 12-й чемпіонат Європи серед глухих спортсменів.

Від чоловічої збірної України було представлено 12 спортсменів, а саме: Павло Бондаренко, Сергій Букін, Дмитро Василенко, Олександр Діденко, Іван Дударь, Олександр Кузнецов, Олександр Леванович, Андрій Раус, Павло Рязанцев, Юрій Стрижевський, Олександр Фоменко та Кирило Яковлєв.

Від жіночої збірної України було – 10 спортсменок: Дар’я Біляєва, Анастасія Бородіна, Юлія Броницька, Ганна Мельничук, Олена Огороднікова, Марта Сєдєльнікова, Поліна Солодовник, Анна Сівакова, Олена Хороших, Софія Швайка .

Чоловіча збірна України потрапила до групи разом із такими країнами, як Польща, Ізраїль, Іспанія та Росія. Українська команда розуміла, що суперниками будуть команди високого рівня, і чемпіонат Європи лише підтвердив це. Легких та прохідних ігор у нас не було. Все вирішувалося тільки наприкінці, кожна гра була нервовою та складною.

В Італії гарна команда і виступали вони вдома, але у матчі з нами вони швидко набрали велику кількість фолів. Після цього їм було з нами важко грати, бо у них не така довга лава запасних, як у нас.
Виступ Ізраїлю на ЧЄ – мабуть, найбільша несподіванка. Потрібно сказати, що у півфінал вийшли усі чотири команди з нашої групи. Хоча в іншій групі були дві сильні команди – Туреччина та Греція. Але, мабуть, вони десь недооцінили Польщу та Ізраїль у чвертьфіналі. Тому медалі розігрувалися між командами, що грали в одній групі на попередньому етапі. Ізраїль має трьох лідерів, хороших гравців, які тягнуть збірну на собі. Вони непоступливі, борються за кожен м’яч.
Найважчими, мабуть, були ігри проти збірної Росії.

Чоловіча команда України програла їм на груповій стадії 58:63, але зуміли взяти переконливий реванш у фіналі. Звичайно, ту гру, яку ми зіграли на попередньому етапі, ми переглянули кілька разів. Ми визначили всі сильні та слабкі сторони суперника. Хлпопці виконали всі установки, про які просив тренерський склад. Пропустити у фіналі 44 очки від Росії – це свідчить про надійну гру у захисті, не дали лідерам команди суперника виявити свої сильні сторони. Змусили їх грати у не зовсім властивій їм манері, тому склався позитивний для нас результат. Наші баскетболісти з другого місця в группі на попередньому етапі вийшли в четверть фінал, пройшли шлях до фіналу, де обіграли збірну Росії з рахунком 62:44.

Все це завдяки тяжкій роботі хлопців, які надійно зіграли у захисті та в атаці забили важливі кидки, у тому числі триочкові, пішли у відрив. За великим рахунком, будувалася гра від захисту.
Команда дійсно у нас зіграна, але ми намагаємося знаходити нових гравців з порушенням слуху та намагаємося їх заграти в команді – тих, які погоджуються з нами грати, бо деякі можуть соромитися, що у них є порушення слуху.

Також на турнірі виступала жіноча команда з України, яка посіла п’яте місце серед семи команд.

За підсумком чемпіонату наші збірні відібрались на літні Дефлімпійські ігри-2022, що відбудуться в травні наступного року в бразильському Кашіас-ду-Сулі.
Дефлімпіада починається вже 1 травня, тому дуже багато часу ми не маємо. Ми фактично вже розпочали підготовку. Хочемо сказати спасибі всім, хто допомагає у цьому процесі – Спортивній федерації глухих України, Українському центру «Інваспорт», Національному комітету спорту інвалідів та Міністерству молоді та спорту України.
Відпочивати на лаврах і радіти ніколи. Чемпіонат Європи – це вже історія і треба йти до нових високих цілей.

Визначилися найкращі гравці в номінаціях ЧЄ2021 з баскетболу:

Кращий центровий – Павло Бондаренко та Олена Огороднікова.

Кращий гравець – Іван Дударь.