Цінні подарунки від Польщі

Цінні подарунки від Польщі

На нараді представників першого чемпіонату світу у 2018 році з вітрильного спорту на яхтах класу «Пуцьк», на якому брали участь від збірної команди України Анатолій Борисенко, обговорювалися питання щодо уніфікації підготовки вітрильників на яхтах цього нестандартного класу.

Великий прихильник, ентузіаст і організатор всіх міжнародних заходів глухих з вітрильного спорту Томаш Гумінські з Польщі висловив готовність безкоштовно по-можливості надати яхти класу «Пуцьк» всім країнам, які бажають серйозно розвивати вітрильний спорт серед глухих. Протягом двох років такі програми були реалізовані в Німеччині та Словенії.

Після того як Спортивна федерація глухих вперше організувала всеукраїнський турнір з вітрильного спорту серед глухих у місті Києві (червень 2021 року) Томаш Гумінські почав підготовку для оформлення документів двох яхт для нашої збірної команди України і спеціально приїздив до Києва на перший відкритий чемпіонат міста з вітрильного спорту у вересні цього року для ознайомлення зі станом справ розвитку вітрильного спорту в Україні.

Дарчі спортивні яхти в Києві

Процес оформлення документів був складним, тому що Україна перебуває поза зоною Європейського союзу. Але незважаючи на всі труднощі, нарешті 28 жовтня 2021 року польський ентузіаст привіз дві спортивні яхти в Київ. За рішенням Спортивної федерації глухих України ці човни будуть на балансі СДЮШОР з вітрильного спорту імені Ю.Г.Даценка в Києві, в якій нещодавно офіційно відкрилася перша в України вітрильна секція для осіб з інвалідністю зі слуху.

Сподіваємось, що завдяки цього цінного подарунку українські глухі яхтсмени краще підготуються до участі у чемпіонаті світу з цього виду спорту у 2022 році, який пройде в Польщі.

В Міжнародному спортивному комітеті глухих (ICSD) вітрильний спорт розглядається як один з потенціальних видів спорту для включення в програму Дефлімпійських Ігор.

Зустріч в офісі СФГУ: зліва направо – А.Борисенко (ТП з вітрильного спорту), Томаш Гумінскі (Польща), Л.Касіцький (президент), О.Лаврик (перший віце-президент)