Підсумки чемпіонату Європи 2022 з шахів

Підсумки чемпіонату Європи 2022 з шахів

  • Post category:Шахи

Незважаючи на важке становище та військовий стан в країні, члени збірної команди України змогли взяти участь у 1 особистому чемпіонаті Європи з шахів (бліц) та 1 командному чемпіонаті з шахів (рапід) серед глухих жінок та чоловіків, які відбулися з 29 березня по 2 квітня 2022 року в місті Кордоба (Іспанія).

Склад чоловічої команди такий – Овчаров Т., Мусієнко А., Антоньєв В. (всі Київ), Колб Д. (Львів), а жіночої – Осипова А. (Харків) і Аблогіна І. (Київ).

29 березня відбувся одноденний бліц-турнір, де серед жінок взяли участь 11 спортсменок з 5 держав, серед чоловіків – 30 спортсменів з 12 держав. Гарно виступила наша Альона Осипова, яка виборола бронзу серед жінок. На 1 місці – Люкасік І (Польща), 2 м – Шевчук (Польща). Киянин Овчаров Т. до останнього туру перебував у трійці лідерів, але насамкінець набрав 7 очок і посів 5 місце. У чоловічому турнірі – призові місця розподілися таким чином: чемпіон Європи – гросмейстер з Ізраїлю Ґруенфельд, 2 м. – Янкунас (Литва), 3м. Молдаванович (Сербія).

З 30 березня по 2 квітня відбувся командний чемпіонат з рапіду (швидкі шахи). Серед чоловіків брали участь 6 команд. Турнір проводився спочатку за круговою системою і далі чотири кращі команди боролися за олімпійською системою.

Серед чоловіків у півфіналі наша команда виграла команду Казахстана – чемпіона зимових Дефлімпійських ігор в Італії з рахунком 2,5: 1,5. А у фіналі одержали перемогу з рахунком 2,5: 1,5 у Іспанії і стала чемпіоном Європи.

Серед жінок грали 6 команд. Це – Угорщина, Литва, Казахстан, 2 команди з Польщі та Україна. У півфіналі наша жіноча команда виграла у команді Угорщини з рахунком 2,5: 1,5. Але у фіналі програла команді Польщі з рахунком 0:2 і стала срібним призером ЧЄ. Спортивна федерація глухих України висловлює щиру подяку шаховій спільноті глухих, зокрема Міжнародній шаховій федерації глухих (Президент Гарднер Філіпп) та організаторам ЧЄ, які кинули заклик всім країнам Європи організувати збір коштів для допомоги українській команді на проживання та харчування, а також внески для участі у цьому чемпіонаті Європи.