Тренувальний процес глухих українок у Японії

Тренувальний процес глухих українок у Японії

У липні, Японська асоціація глухих легкоатлетів запросила наших метальників Наталію Урсуленко та Римму Філімошкіну для участі у тренувальному зборі в Японії, де приймаюча сторона повністю забезпечувала проживання, харчування та переліт.

Нагадуємо, що Наталія Урсуленко та Римма Філімошкіна здобули золоті медалі на Дефлімпійських іграх в Бразилії, що відбулися у травні 2022 року.

«Шлях розпочався з прильоту до Токіо. Нас тепло зустріли та поселили до готелю. Відбулася зустріч із міністром спорту Японії та журналістами. Нас розпитували про війну в Україні і як ми пережили ці важкі дні. Потім переїзд у місто Мацуяма, де ми були на тренувальних зборах, а також завітали до місцевої школи інтернату для глухих. Поділилися з вихованцями школи майстер класами технікою метання молота, ядра та диску. Після цього відвідали міста Нагано та Саппоро, де також були тренувальні збори та зустрічі з місцевими спортсменами. Японська асоціація глухих легкоатлетів подарувала нам молот, диск та ядро, це було несподівано для нас. Ми проводили тренування та ділилися порадами, як досягти кращого результату у своєму спорті. Багатьох цікавила ситуація в Україні, і як ми змогли вибратися з пекла та потрапити на Дефлімпіаду в Бразилію. Японці були дуже задоволені нашими зустрічами та подарували нам масу позитивних вражень» – коментує Римма Філімошкіна.

У вересні, Японська асоціація глухих велосипедистів запросила для участі у тренувальному зборі та участі в змаганнях Єлисавету Топчанюк (4-х разова чемпіонка Дефлімпійських іграх в Бразилії) та її тренера Сергія Топчанюка.

Після прибуття в Японію, у Єлисавети був щільний графік, а саме зустрічі з місцевими представниками у префектурах, тренування, змагання з велоспорту.

Після декілька тренувань та акліматизації, Єлисавета брала участь у груповій гонці та у критеріумі в чемпіонаті Японії з велоспорту (шосе) серед здорових спортсменів.

Також тренування з велоспорту проходили на шосе, де пройшли минулі Олімпійські та Паралімпійські ігри, що відбулися у 2020 році в Токіо (Японія).

В останні дні, після 2-х виснажливих тижнів тренувань, Єлисавета взяла участь у чемпіонаті Японії з маутенбайку (крос-кантрі) серед здорових спортсменів, де посіла 3 місце, це було неймовірно.

Організація чемпіонату з маутенбайку була на професійному рівні, під егідою Міжнародного союзу велосипедистів (UCI).

Зі слів тренера Сергія Топчанюка: «Тренування були важкими, дуже вологий клімат, акліматизація була довгою і нарешті Єлисавета показала себе, посівши 3 місце. Хочу сказати, що на майбутніх Дефлімпійських іграх, що пройдуть в Японії у 2025 році, обов’язково необхідно провести 2-х тижневий навчально-тренувальний збір для акліматизації».

Ще цікавим моментом стало запрошення Єлисавети, Сергія та представників Японської асоціації глухих велосипедистів у мерію Токіо.

Зустріч із мером міста Токіо – Коїке Юріко.

«Було багато уваги та підтримки. Японці дуже хочуть, щоб швидше закінчилася війна в Україні» – коментує тренер Сергій Топчанюк.