Європейський клубний чемпіонат з футзалу серед глухих

Європейський клубний чемпіонат з футзалу серед глухих

У шведському місті Гетеборг з 13 по 18 лютого пройшов дев’ятий за рахунком європейський клубний чемпіонат з футзалу серед глухих під назвою Ліга чемпіонів (Deaf Champion League Futsal).

В турнірі брали участь клуби, які стали чемпіонами та віце-чемпіонами своїх країн. За титул боролися 16 клубних команд з Європи: Німеччини, Італії, Франції, Швеції, Норвегії, Сербії, Північної Македонії, Нідерландів, Іспанії, Азербайджану та Ізраїлю.

На жаль, українські команди традиційно не їдуть на цей турнір, але за запрошенням одразу дев’ять гравців з України тимчасово виступали за різні європейські клуби.

За ізраїльський Dolphin ASHDOD грали Белоусов Дмитро (Івано-Франківська область), Стрийський Роман (Полтавська область), Мчедлішвілі Шалва (Полтавська область). За німецький Dusseldorf – Брагін В’ячеслав (Одеська область), Гонтар Олександр (м.Київ), Рудзевіч Іван (Тернопільська область). За шведський IK Surd – Дмитро Українець (м.Київ). За нідерландський Zaanstad – Зайцев Вадим (Донецька область). За німецький Stuttgart – Лисяк Богдан (Харківська область). Всі команди, в яких були українські гравці, подолали груповий етап та потрапити до 1/4 фіналу, згодом 3 команди (шведський IK Surd, ізраїльський Dolphin та німецький Stuttgart) вийшли у півфінал.

В атаці, Белоусов Дмитро (Dolphin ISR) .

В першій півфінальній парі зійшлися між собою команди IK Surd (Швеція) та Dolphin ASHDOD (Ізраїль). На початку матчу команда Дмитра Українця швидко відкрила рахунок і в середині першого тайму вже вела рахунком 4:0, але ізраїльський клуб наприкінці першого тайму забив гол престижу.

Рудзевіч Іван (Düsseldorf GER) Пошук кращого варіанту продовження гри.

У другому таймі ізраїльський клуб змінив тактику та підключив до атакуючих дій п’ятого польового гравця, де і скористалися можливістю забити ще один гол, 4:2. Грамотні дії в обороні і контратаці шведської команди не залишили шансів ізраїльському клубу потрапити у фінал, завершивши матч з рахунком 8:2. В другій півфінальній парі німецький Штутгарт Богдана Лісяка не зміг здолати чотирьохкратного чемпіона Лізі чемпіонів з футзалу іспанську Huelva і поступився з рахунком 6:9.

З м’ячем Мчедлішвілі Шалва (Dolphin ISR)

Фінальний матч Лізі чемпіонів між командами IK Surd та Huelva запам’ятався дуже високим рівнем гри у футзал. Завершився матч з рахунком 3:0 на користь вже п’ятикратного чемпіона Лізі чемпіонів з футзалу іспанської Huelva.

Дмитро Українець (IK Surd SWE). Постійна концентрація під час гри.

В матчі за бронзові медалі ізраїльський Dolphin впевнено переміг з рахунком 10:3 німецький Stuttgart, в цьому матчі два гола за ізраїльський клуб забив Стрийський Роман.

Стрийський Роман (Dolphin ISR). Радість від забитого голу.

Призові місця команд в Лізі чемпіонів виглядають так:

1 місце – Huelva ESP

2 місце – IK Surd SWE

3 місце – Dolphin ISR

4 місце – Stuttgart GER

По завершенню турніру всі українські гравці відмітили позитивний досвід від участі та гордість представляти честь України як в своєму клубі так в турнірі в цілому!