Підсумки чемпіонату світу 2023 з баскетболу

Підсумки чемпіонату світу 2023 з баскетболу

Чемпіонат світу з баскетболу серед глухих спортсменів, що відбувся з 13 по 24 червня 2023 року у м. Іракліон (Греція) виявився дуже результативним для збірних команд України. Чоловіки вибороли бронзову нагороду, а жінки срібло.
Серед чоловічих команд у змаганнях взяли участь представники 16 команд світу (Венесуела, Австралія, Китай, Греція, Ізраїль, Гонконг, Словенія, США, Аргентина, Литва, Ліван, Іспанія, Кенія, Домініканська Республіка, Польща, Україна).
Спочатку чоловіча збірна України грала в груповому турнірі «D» і вийшла першою, зігравши з наступними результатами:
Україна – Кенія 97:27;
Україна – Домініканська Республіка 20:0;
Україна – Польща 82:50.

Далі у чвертьфіналі чоловіча збірна команда обіграла суперника з Іспанії із рахунком 88:54. У півфіналі зустрічалися з командою США, яка на Дефлімпійських іграх поступилася нам золотою нагородою.
Гра була запеклою та динамічною, тримала у напрузі всіх вболівальників до останньої хвилини, але на цьому чемпіонаті ми поступилися достойному супернику вже в останній чверті 55:68.
У грі за бронзову нагороду чемпіонату світу, ми з рахунком 69:39 впевнено перемогли команду Ізраїлю та стали бронзовими призерами чемпіонату світу.

У змаганнях серед жіночих команд взяли участь представниці 8 команд світу (Туреччина, Литва, Кенія, Італія, Польща, Україна, Греція, США).
Жіноча збірна України потрапила до групі «В». Дівчата також вийшли першими зі своєї групи, зігравши з наступними результатами:
Україна – Польща 67:40;
Україна – США 73:71;
Україна – Греція 69:45.
У чвертьфіналі жіноча збірна команда впевнено виграла молоду команду з Кенії із рахунком 63:23, вибороли собі дорогу до півфіналу.

Там був запеклий бій з командою Греції та українки обіграли з різницею у 1 очко, а саме 55:54, тим самим потрапивши до фіналу.
У грі за золоту нагороду чемпіонату світу ми повторно зустрілися з командою США. На жаль, ми поступилися з рахунком 62:88, ставши срібними призерами чемпіонату.

Хочемо виказати велику вдячність керівництву держави, Міністерству молоді та спорту України, Національному комітету спорту осіб з інвалідністю, Українському центру «Інваспорт» та Спортивній федерації глухих України, які не дивлячись на широкомасштабну війну з росією, для команд було організовано підготовчий процес на високому рівні, завдяки чому, стяг України майорів на цих змаганнях як у чоловічому так і у жіночому командних заліках.

Зліва направо: (верхній ряд) Писарев І., Бурий І.,Чередниченко О.,Довгаль С.,Бородіна А.,Огороднікова О.,Швайка С.,Черниш К.,Каковкін С.,Хороших О., Ким М.,Афанасьєва К., Стрижевський Ю. (нижній ряд) Калмикова В.,Солодовнік П.,Сівакова А.,Броницька Ю.,Ісенко С.,Кулінок Т.

Зліва направо: (верхній ряд) Стрижевський Ю., Каковкін С., Василенко Д.,Рязанцев П.,Ференець М.,Бондаренко П.,Бондаренко П.,Бречко Є.,Леванович О.,Раус А.,Мостовий М. (нижній ряд) Діденко О.,Фоменко О.,Дударь І.,Слободянюк С.,Букін С., Довгаль С.

Матеріали змагань [Завантажити]