Законопроєкт про мобілізацію

Законопроєкт про мобілізацію

Цим самим постом, ми звертаємось до Президента України, Кабінету Міністрів України та до Верховної Ради України, щодо проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби №10378 від 25.12.2023 передбачає можливість мобілізації людей з ІІІ групою інвалідності.

Спортсмени національних збірних команд України серед осіб з порушеннями слуху є в основному інвалідами ІІІ групи інвалідності, а саме люди які не чують та не розуміють розмови чуючих людей, не чують сигналів повітряної тривоги, не чують прольотів ракет та звуків вибухів. Єдине на що ми реагуємо – це вібрація, у даному випадку вже від прильоту ракети або її осколків не невеликій відстані.

Ми вже не говоримо за оперативну реакцію на сповіщення тривоги про обстріл поблизу військових позицій, або швидку допомогу побратиму. Разом з нечуючою особою завжди знаходиться перекладач жестової мови для спілкування у будь-яких державних установах, судах, лікарнях. Яким чином нечуюча людина пояснить лікарю що у нього болить під час поранення? Як військові сповістять особу яка не чує про те що небезпека поруч, не наражаючи себе на виявлення без звуків?

Це тільки ускладнить логістичну та тактичну роботу наших Збройних сил України.

Просимо переглянути законопроект та виключити можливість мобілізації людей з ІІІ групою інвалідності.