Федерація спорту глухих РФ «не бачить» можливості для участі в зимовій Дефлімпіаді – обурена, що для цього так звану «СВО» треба визнати війною

Федерація спорту глухих РФ «не бачить» можливості для участі в зимовій Дефлімпіаді – обурена, що для цього так звану «СВО» треба визнати війною

Загальноросійська спортивна федерація спорту глухих вирішила відмовитися від участі в зимовій Дефлімпіаді, бо їй не подобаються умови допуску росіян.

Представників РФ та Білорусі допустили до участі, але лише в нейтральному статусі та індивідуально, командам не дозволили. Також вони повинні підписати декларацію про згоду з вимогами Міжнародного дефлімпійського комітету.

Російська федерація глухих навела низку причин, чому такі умови її не влаштовують. Зокрема її обурило, що треба підписатися під словами «…заявляю, що не робив жодних заяв на підтримку війни, яку веде Російська Федерація проти Республіки Україна…».

Федерація чомусь вважає це формулювання «обурливим, яке не відповідає дійсності, що змушує російських громадян визнати спеціальну військову операцію (так у РФ вже майже 2 роки називають повномасштабне вторгнення в Україну – прим.), що проводиться, на території України військовими діями, ініційованими російською стороною».

Російська сторона каже, що підписання такої декларації є, мовляв, «неправильним» та «неможливим», а також «не бачить» участь у змаганнях можливою. Сурдлімпійський комітет РФ теж дотримується такої позиції.

Президент Національного комітету спорту інвалідів України Валерій Сушкевич прокоментував це рішення росіян.

Зимова Дефлімпіада пройде з 2 по 12 березня в місті Ерзурум, Туреччина

Джерело ua.tribuna.com