20-ті зимові Дефлімпійські ігри 2023 | Результати, наші призери

20-ті зимові Дефлімпійські ігри 2023 | Результати, наші призери

В м.Ерзурум (Туреччина) з 02 по 12 березня 2024 року відбулися ювілейні 20-ті зимові Дефлімпійські ігри.

Підсумки ХХ зимових Дефлімпійських ігор

Національна дефлімпійська збірна команда України потужно  – вперше за всю історію участі України у зимових Дефлімпіадах –  завершила змагання на ювілейних ХХ зимових Дефлімпійських іграх 2023 року – першим місцем!!! 

У головних змаганнях чотириріччя взяли участь 598 спортсменів з порушеннями слуху із 36 країн світу (на ХІХ зимових Дефлімпійських іграх у м. Вальтелліна-Вальчіавенна (Італія) – 493 спортсменів із 34 країн). Найбільшу кількість спортсменів було представлено збірними командами Туреччини – 55, Італії – 42 та Японії – 39. 

На ХХ зимових Дефлімпійських іграх-2023 не було збірних команд росії та білорусі. Ця неучасть країн-агресорок – досягнення кропіткої роботи Національного комітету спорту інвалідів України спільно зі Спортивною федерацією глухих України, попри те, що вони отримали право заявити своїх спортсменів на участь у ХХ зимових Дефлімпійських іграх у нейтральному статусі. Підсумком цієї кропіткої дипломатичної роботи стало створення суворих критеріїв «нейтральності», які виявилися неприйнятними  для керівництва спортивних комітетів росії та білорусі, що у свою чергу, сприяло їх відмові від участі у Іграх. 

Українські дефлімпійці потужно перемогли у рік відзначення 100-ліття міжнародного дефлімпійського руху:  доробок збірної  – 10 золотих, 5 срібних та 4 бронзових нагород та перше місце зимової Дефлімпіади! На другому місці  – команда Китаю  з 7 золотими нагородами, третє місце  – в команди Австрії – 6 золотих медалей. До речі, практично майже всі дні Дефлімпіади-2023 – Україна – лідер міжнародного дефлімпійського руху. Лише 1 із 11 змагальних днів Ігор українці посіли друге місце, всі інші дні – перше загальнокомандне місце. 

Українські дефлімпійці більш ніж вдвічі покращили золотий результат попередніх Дефлімпійських ігор – 2019, які були історичними по здобуттю високих нагород (4 золоті, 4 срібні та 3 бронзові) та на 8 медалей – за кількістю нагород.

Чотирнадцять українських спортсменів, з яких 9 – мультимедалісти – підіймались на найвищий щабель п’єдесталу пошани ХХ зимових Дефлімпійських іграх-2023 та 10 разів на весь світ лунав Гімн України під час урочистих церемоній нагородження переможців Ігор. 

На ХХ зимових Дефлімпійських іграх-2023 було розіграно 34 комплекти нагород з шести видів спорту (гірськолижний спорт, сноуборд, лижні перегони, керлінг, шахи, футзал), національна дефлімпійська збірна команда України змагалась за 28 комплектів нагород з п’яти видів спорту, окрім футзалу  – лижні перегони, гірськолижний спорт, керлінг, сноуборд, шахи (на ХІХ зимових Дефлімпійських іграх у м. Вальтелліна-Вальчіавенна (Італія) –    за 19 комплектів із 36 представлених на іграх).

Національну дефлімпійську збірну команду України була представлено спортсменами із 12 регіонів України, а саме – Волинська, Донецька Закарпатська, Львівська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Харківська, Тернопільська, Київська області та м. Київ. Найбільшу кількість спортсменів з порушеннями слуху  – з м. Київ – 10 осіб з трьох видів спорту (лижні перегони, керлінг  та шахи).

До складу національної збірної команди України входили як визнані лідери світового дефлімпійського спорту, так і талановита та перспективна молодь – дебютанти Ігор: на 22% (8 осіб) збірна складалася з дебютантів та 78 % (28 осіб) досвідчених спортсменів національної збірної команди України. Чоловіки складали 53% (19 осіб) збірної команди, а жінки – 47 % (17 осіб), середній вік спортсменів національної збірної команди України – 32 роки.

Наймолодшими спортсменами національної збірної команди України були шістнадцятирічні дебютанти із Закарпатського регіону – Морозюк Христина (24.09.2007 р.н.) та Абрамчук Михайло (14.10.2007 р.н.), які посіли шосте та восьме місце відповідно у змаганнях із сноуборду (слалом).

Із 36 спортсменів національної дефлімпійської збірної команда України  – учасників Ігор 29 спортсменів (з урахуванням командних видів програми) вибороли високі нагороди, що складає 80% від усіх представників української збірної.

Найпотужніше від команди України виступили українські деф лижникиКоманда з лижних перегонів ВПЕРШЕ за всю історію участі українських лижників у зимових Дефлімпійських іграх (дебют у 1999 році)  посіла ПЕРШЕ місце у загальнокомандному заліку, не залишивши жодного шансу країнам-учасницям

Із  8 золотих нагород з лижних перегонів, які було розіграно на ХХ зимових Дефлімпійських іграх-2023, 7 – було виборено національною збірною командою України, і тільки 1 золоту нагороду у командному спринті серед жінок виборола команда Китаю.

У здобутку деф лижників – 7 золотих, 4 срібні та 2 бронзові медалі.  І вперше за всю історію участі українських спортсменів у зимових Дефлімпійських іграх чоловічій збірній команди України з лижних перегонів двічі вдалося зайняти весь дефлімпійський п’єдестал ХХ зимових Дефлімпійських ігор не залишивши суперникам жодного шансу (дистанції: 15 км (класичний стиль) та 15 км масовий старт).  

7 спортсменів із 8 вибороли високі нагороди, 5 із них – з золотими медалями та 4 мультимедалісти. 

 • Найуспішніше від команди лижних перегонів виступила представниця Київщини Єлізавета Нопрієнко – 3 золоті та 1 срібна нагорода. На попередніх іграх в Італії-2019 в неї було 2 бронзові медалі, дебютувала Єлізавета у 2015 році 6- місцем.
 • Не менш яскраво виступив і Денисенко Руслан (Сумська обл.), який виборов 2 золоті та 2 срібні нагороди. На попередніх Іграх в 2019 році у Руслана була 1 бронзова нагорода. 
 • Найдосвідченіший спортсмен збірної Андріїшин Андрій вперше за 20 років своєї спортивної кар’єри виборов золото Дефлімпійських ігор. Також у Андрія є й срібло на цій Дефлімпіаді-2023. У доробку Андрія – 2 срібла та 1 бронза на Дефлімпіаді-2007, 4 срібла на Дефлімпіаді-2015 та 1 срібло на Дефлімпіаді-2019.
 • У Мажаєва Дмитра (Сумська обл.) – золота та бронзова нагороди. Дмитро був найкращим на Дефілміпаді-2019 серед українських спортсменів – 3 разовим чемпіоном.
 • Гульоватий Ярослав з Львівщини за більш ніж 11 років своєї спортивної кар’єри здобув золоту медаль Дефлімпіади. Ця медаль стала першою нагородою за всю участь в Дефлімпіадах ( з 2015 року).
 • Киянка Лаврик Анастасія виборола 1 срібну нагороду. На попередніх іграх у спортсменки теж срібна нагорода. У збірній Анастасія – вже 20 років.
 • Киянин Пишняк Володимир виборов на цих іграх  – 1 бронзову медаль. Понад 20 років у збірній, у його доробку 2 срібла на Дефлімпіаді-2007, 2 срібла та 1 бронза на Дефлімпіаді-2015 та 1 срібло на Дефлімпіаді-2019.

Національна дефлімпійська збірна команда України з лижних перегонів була представлена 8 спортсменами (3 жінок та 5 чоловіків), які вже мали досвід участі у минулих зимових  Дефлімпійських іграх (окрім однієї дебютантки  – Смідюк Анастасії), середній вік команди 29 років.

Ще однією унікальною перемогою України стали 3 історичні нагороди Дефлімпіади в керлінгу: 

 • Золото у командних змаганнях з керлінгу  – вперше представленій дисципліні на Дефлімпійських іграх  – змішаній парі – дабл мікст  – у складі представників Львівщини Плесканки Михайла та Якимець Катерини
 • Золото  жіночої команди –  Зубарєва Олена (м.Київ), Гливка Тетяна (Львівська обл.), Опря Маргарита (Львівська обл.), Якимець Катерина (Львівська  обл.), Кобилянська Діана (м. Київ). 
 • Чоловіча команда  – Гаць Олександр (Львівська обл.), Плесканка Михайло (Львівська обл.), Стасюк Геннадій (м. Київ), Єфанов Роман (Львівська обл.), Марченко Вадим (м.Київ) – здобула бронзову нагороду

В результаті, команда з керлінгу, яка дебютувала на Дефлімпіаді в 2015 році – перша на Дефлімпійських іграх-2023! Це унікальний історичний здобуток команди! Та перші нагороди українського керлінгу на Дефлімпіадах!  Національна дефлімпійська збірна команда України з керлінгу була представлена 10 спортсменами (5 жінок та 5 чоловіків) – представниками Львівської області та м. Київ, які вже мали досвід участі у минулих зимових  Дефлімпійських іграх (окрім одного дебютанта  -Гаць Олександра), кожен із учасників команди виборов високі нагороди Дефлімпіади, 7  – золоті. Середній вік команди 30 років.

А також не менш яскравими були перемоги України в шахах: українці здобули комплект нагород та посіли друге загальнокомандне місце у шахах на Дефлімпіаді-2023 (після команди Польщі):

 • Золота нагорода жіночої команди в класичних шахах Бакланова Тетяна (Донецька обл.), Мироненко Наталя (Полтавська обл.), Гончар Світлана(Одеська обл.). Якраз на попередній Дефлімпіаді-2019 – дебютній у шахах –  в українок теж було золото.
 • Срібна нагорода мікст команди Україна-1 у дебютному на цій Дефлімпіаді виді змагань у шахах – командний залік мікст (швидка гра рапід)  – Тетяна Бакланова (Донецька обл.), Наталя Мироненко (Полтавська обл.), Світлана Гончар (Одеська обл.), Тарас Овчаров (м.Київ),  Олексій Філіппських (Донецька обл.), Володимир Коваленко (м.Київ).
 • Бронзова нагорода мікст команди Україна- 2 у дебютному на цій Дефлімпіаді виді змагань у шахах – командний залік мікст (швидка гра рапід)   – Альона Осипова ( Харківська обл.), Аліна Лянгузова (м.Київ), Інга Аблогіна (м.Київ), Вадим Білий (Одеська обл.), Володимир Заболотний (Рівненська  обл.), Денис Колб (Львівська обл.)

Національна дефлімпійська збірна команда України з шахів була представлена 12 спортсменами (6 жінок та 6 чоловіків), кожен з яких здобув високі нагороди Дефлімпіади, 3-є спортсменок – золоті. Середній вік команди 41 років.

Наймолодшою дефлімпійською збірною командою України, середній вік якої 18 років, на ХХ зимових Дефлімпійських іграх-2023 була команда з гірськолижного спорту, її представлено 3 дебютантами – спортсменами  із Закарпаття, які змагались за нагороди з більш досвідченими спортсменами – представниками країн-учасниць, в яких існують сталі традиції щодо розвитку цього виду спорту. Найкращі досягнення дебютантів збірної: Куртанич Каміла (6 місце – слалом) Морозюк Христина (8 місця – слалом, гігант слалом, супер гігант слалом),  Абрамчук Михайло (8 місце- слалом).

Також без нагород залишилась національна дефлімпійська збірна команда України зі сноуборду, 3 спортсмени, з яких 1 жінка та 2 чоловіків – представники Закарпатського регіону – змагались за 2 комплекти нагород із 3 представлених на Іграх і  посіли наступні місця: Заєць Мар’яна у паралельному слаломі – 6 місце, паралельний гігант–слалом – 7 місце, у відповідних дисциплінах Люханов Олександр – 6, 9 місця, Бровдій Павло – 9 і 10 місця.

Кожна здобута медаль на ХХ зимових Дефлімпійських іграх-2023 в м. Ерзурум (Турецька Республіка) є спільними плідними зусиллями тренерів, лікарів, масажистів, технічних та багатьох інших фахівців Національного комітету спорту інвалідів України, Українського центру з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт», Спортивної федерації глухих України та Міністерства молоді та спорту України і була присвячена нашим незламним воїнам збройних сил України в ім’я перемоги нашої незалежної України.

Основна підготовка національної дефлімпійської збірної команди з лижних перегонів проводилась на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру у с. Яворів (Львівська область) та інших спортивних об’єктах, які мають безперешкодний доступ для осіб з інвалідністю.

Феноменальний результат виступу національної дефлімпійської збірної команди України за останній дефлімпійський цикл свідчить про позитивну динаміку розвитку видів спорту серед осіб з порушеннями слуху в Україні, високий рівень підготовки українських спортсменів, а також їхню жагу до перемоги, що у свою чергу дозволяє привернути увагу всього світу до нашої боротьби за перемогу України.

Переможці та призери ХХ зимових Дефлімпійських ігор-2023, які відбулися у м. Ерзурум (турецька республіка) з 02 по 12 березня 2024 року

ЛИЖНІ ПЕРЕГОНИ:

1.НОПРІЄНКО Єлізавета Олександрівна (Київська область):

3олото – 5 км (класичний стиль);

Золото – спринт (вільний стиль);

Золото – 10 км (масовий старт, вільний стиль);

Срібло –  командний спринт (жінки, класичний стиль).

2.ДЕНИСЕНКО Руслан Сергійович (Сумська область):

Золото – 10 км (класичний стиль);

Золото – командний спринт (чоловіки, класичний стиль);

Срібло – спринт (вільний стиль);      

Срібло – 15 км (масовий старт, вільний стиль).

3. АНДРІЇШИН Андрій Петрович (Тернопільська область):

Золото – командний спринт (чоловіки, класичний стиль);

Срібло – 10 км (класичний стиль).    

4. МАЖАЄВ Дмитро Сергійович (Сумська область):

Золото – 15 км (масовий старт, вільний стиль);

Бронза – 10 км (класичний стиль).

5. ГУЛЬОВАТИЙ Ярослав Ігорович (Львівська область):

Золото – спринт (вільний стиль).

6. ЛАВРИК Анастасія Віталіївна (м. Київ):

Срібло – командний спринт (жінки, класичний стиль).

7. ПИШНЯК Володимир Степанович (м. Київ):

Бронза – дистанції 15 км (масовий старт, вільний стиль).

КЕРЛІНГ

1.ЯКИМЕЦЬ Катерина Іванівна (Львівська обл.)

Золото – дабл мікст;

Золото  – командні змагання (жінки).

2.ПЛЕСКАНКА Михайло Іванович (Львівська обл.)

Золото – дабл мікст;

Бронза  – командні змагання (чоловіки).

3. ГЛИВКА Тетяна Степанівна (Львівська обл.):

Золото  – командні змагання (жінки).

4.ЗУБАРЄВА Олена Володимирівна (м. Київ):

Золото  – командні змагання (жінки).

5.КОБИЛЯНСЬКА Діана Володимирівна (м. Київ):

Золото  – командні змагання (жінки).

6.ОПРЯ Маргарита Олександрівна (Львівська обл.):

Золото  – командні змагання (жінки).

7. ГАЦЬ Олександр Русланович (Львівська обл.):

Бронза  – командні змагання (чоловіки).

8.ЄФАНОВ Роман Ігорович (Львівська обл.):

Бронза  – командні змагання (чоловіки).

9.МАРЧЕНКО Вадим Ігорович (м. Київ):

Бронза    – командні змагання (чоловіки).

10.СТАСЮК Геннадій Валерійович (м. Київ):

Бронза   – командні змагання (чоловіки).

ШАХИ

1.БАКЛАНОВА Тетяна Германівна (Донецька обл.):

Золото – командний залік (жінки, класичні шахи);

Срібло – командний залік, мікст (швидка гра, рапід).

2.МИРОНЕНКО Наталя Владиславівна (Полтавська обл.)

Золото – командний залік (жінки, класичні шахи);

Срібло – командний залік, мікст (швидка гра, рапід).

3.ГОНЧАР Світлана Яківна (Одеська область):

Золото – командний залік (жінки, класичні шахи);

Срібло – командний залік, мікст (швидка гра, рапід).

4.ФІЛІППСЬКИХ Олексій Олександрович (Донецька обл.):

Срібло – командний залік, мікст (швидка гра, рапід).

5.ОВЧАРОВ Тарас Сергійович (м.Київ):

Срібло – командний залік, мікст (швидка гра, рапід).

6.КОВАЛЕНКО Володимир Миколайович (м.Київ):

Срібло – командний залік, мікст (швидка гра, рапід).

7.АБЛОГІНА Інга Едуардівна (м. Київ):

Бронза – командний залік, мікст (швидка гра, рапід).

8.ЗАБОЛОТНИЙ Володимир Анатолійович (Рівненська обл.):

Бронза – командний залік, мікст (швидка гра, рапід).

9.КОЛБ Денис Вікторович (Львівська область):

Бронза – командний залік, мікст (швидка гра, рапід).

10.ЛЯНГУЗОВА Аліна Євгенівна (м.Київ):

Бронза – командний залік, мікст (швидка гра, рапід).

11.ОСИПОВА Альона Володимирівна (Харківська область):

Бронза – командний залік, мікст (швидка гра, рапід).

12.БІЛИЙ Вадим Борисович (Одеська область):

Бронза – командний залік, мікст (швидка гра, рапід).

Онлайн трансляція змагань
Слідкуйте онлайн трансляцію змагань на офіційному каналі Youtube www.youtube.com
Результати 12 березня 2024

Національна дефлімпійська збірна команда у прикінцевий день Дефлімпіади-2023 виборола фінальну медаль – золоту  нагороду в шахах!  Склад чемпіонської команди Україна-1: Бакланова Тетяна (Донецька обл.), Мироненко Наталя (Полтавська обл.), Гончар Світлана(Одеська обл.).

Україна перша на Дефлімпіаді-2023: фінальне золото у шахах

Загалом, шахова команда принесла у скарбничку збірної України цілий комплект нагород та посіла другу сходинку серед країн-учасниць шахових баталій.

Отож, у доробку збірної 10 золотих, 5 срібних та 4 бронзових нагород та перше місце зимової Дефлімпіади! На другому місці  – команда Китаю  з 7 золотими нагородами, третє місце  – в команди Австрії – 6 золотих медалей. 

Уперше на зимових Дефлімпійських іграх Україна – переможниця Дефлімпіади-2023!!! І  українські дефлімпійці більш ніж вдвічі покращили золотий результат попередніх Дефлімпійських ігор – 2019, які були історичними по здобуттю високих нагород (4 золоті, 4 срібні та 3 бронзові) та на 8 медалей – за загальною кількістю нагород. А також вперше українські дефлімпійські команди посіли перші місця у лижних перегонах та керлінгу!

Вітаємо нашу збірну з потужною перемогою! Україна переможе! 

історична перемога україни: національна дефлімпійська збірна – перша на хх зимових дефлімпійських іграх!

Результати 11 березня 2024

Національна дефлімпійська збірна команда з керлінгу сьогодні увечері, 11 березня,  завершила змагання на Дефлімпіаді-2023 двома переможними крапками: золотом жіночої команди та бронзою у чоловічій!

Чемпіони командних  змагань у керлінгу:

 • Жіноча збірна: Зубарєва Олена (м.Київ), Гливка Тетяна (Львівська обл.), Опря Маргарита (Львівська обл.),Якимець Катерина (Львівська  обл.), Кобилянська Діана (м. Київ)

Бронзові призери командних змагань у керлінгу:

 • Чоловіча збірна: Гаць Олександр (Львівська область), Плесканка Михайло (Львівська область), Стасюк Геннадій (м. Київ), Єфанов Роман (Львівська область), Марченко Вадим (м.Київ )

Це історична перемога українських керлінгістів, які до першого золота у змішаній парі дабл мікст за участю представників Львівщини Плесканки Михайла та Якимець Катерини додали ще одне золото та бронзу.

Відтак, у доробку команди керлінгу 2 золоті та 1 бронзова нагороди.

У підсумку дня українці продовжують очолювати рейтингову таблицю Дефлімпіади-2023 з 9 золотими, 5 срібними та 4 бронзовими медалями.

Завтра нас чекають ще прикінцеві змагання з шахів і, до слова сказати, перспективи шахових команд України досить великі. А увечері – офіційна церемонія закриття Дефлімпіади-2023.

Тож вболіваємо за Україну! Поширюймо наші переможні новини! Разом переможемо!

Результати 10 березня 2024

Результати 09 березня 2024

Національна дефлімпійська збірна команда України сьогодні поставила золоту та срібну крапки у лижних перегонах на Дефлімпіаді-2023!

Нопрієнко Єлізавета (Київська обл) та Лаврик Анастасія (м.Київ) вибороли СРІБЛО з лижних перегонів в командному спринті класичним стилем. Це перша нагорода на Дефлімпіаді-2023 для Лаврик Анастасії та перше срібло у Нопрієнко Єлізавети, яка є лідером Дефлімпіади-2023 в українській збірній – у її доробку 3 золоті та 1 срібна нагороди.

У цій же дисципліни командний спринт (чоловіки) ЗОЛОТО виборолиАндріїшин Андрій (Тернопільська область) та Денисенко Руслан (Сумська область). Це перша золота нагорода на Дефлімпіадах для Андріїшина Андрія – 20 років він йшов до неї! Та вже друге золото на цих Іграх у Денисенка Руслана.

Ще продовжуються змагання у керлінгу та шахах, які триватимуть до 12 березня. Також завтра ще змагатимуться спортсмени у гірськолижному спорті, у яких ще буде 2 старти на ХХ зимовій Дефлімпіаді.

Наразі у збірної 8 золотих, 5 срібних та 3 бронзові медалі та перше місце на Дефлімпіаді-2023!

Результати 08 березня 2024

Результати 07 березня 2024

Національна дефлімпійська збірна команда України перетнула екватор змагань Дефлімпіади-2023 14 високими нагородами – 7 золотих, 4 срібні та 3 бронзові – та вже вкотре першим місцем у загальнокомандному заліку серед 36 країн-учасниць ХХ зимових Дефлімпійських ігор.

Нопрієнко Єлізавета виборола ЗОЛОТО з лижних перегонів на дистанції 10 км масовий старт ( Київська область). Це вже третя золота медаль спортсменки на цих Іграх.

Та український п’єдестал у перегонах на дистанції 15 км (масовий старт):
– ЗОЛОТО виборов Мажаєв Дмитро (Сумська обл),
– СРІБЛО Денисенко Руслан (Сумська обл),
– БРОНЗА Пишняк Володимир (м.Київ)
.

Сьогодні продовжуються змагання з командного керлінгу серед чоловіків та жінок, а також почались командні змагання з шахів (чоловіки і жінки).

Результати 06 березня 2024

Результати 05 березня 2024

Надзвичайно врожайним на перемоги України був сьогоднішній змагальний день, 5 березня: у доробку дефлімпійської збірної 6 високих нагород, серед яких 3 золоті, 2 срібні та 1 бронзова. А загалом українські дефлімпійці вибороли 5 золотих, 3 срібні та 2 бронзові нагороди та перше місце серед 36 країн учасниць ХХ зимових Дефлімпійських ігор.

З самого ранку українські дефлімпійці вибороли 2 золоті та 1 срібну медалі в лижних перегонах (спринт вільним стилем 1300 м).

Золоту нагороду серед жінок у спринті вільним стилем виборола представниця Київської області Нопрієнко Єлізавета.

Серед чоловіків золоту нагороду здобув представник Львівщини Гульоватий Ярослав, який на долі секунди випередив свого товариша по команді – Денисенка Руслана (Сумська обл.), що, у свою чергу, здобув срібло.

Також у збірної – історичне золото в керлінгу! Наша пара дабл мікст у складі представників Львівщини Плесканки Михайла та Якимець Катерини вийшли на гру у фіналі з Кореєю, перемігши команду Японії з рахунком 8:7 та перемогли корейців з рахунком 9:5.

Успішний дебют в шаховій дисципліні рапід (швидка гра) двох мікст команд Україна 1 та Україна 2. Команда Україна 1 виборола срібло, лише за коефіцієнтами поступившись команди Польщі (за кількістю очок – одинаковий результат). Склад віцечемпіонської команди: Тетяна Бакланова (Донецька обл.), Наталя Мироненко (Полтавська обл.), Світлана Гончар (Одеська обл.), Тарас Овчаров (м.Київ),
Олексій Філіппських (Донецька обл.),
Володимир Коваленко (м.Київ). Команда Україна 2 виборола третє місце: Альона Осипова( Харківська обл.), Аліна Лянгузова (м.Київ), Інга Аблогіна (м.Київ), Вадим Білий (Одеська обл.), Володимир Заболотний (Рівненська обл.), Денис Колб (Львівська обл.)

Розпочався груповий турнір з керлінгу (командні змагання), де українська чоловіча команда здобула переконливу перемогу над італійцями з рахунком 13:3.

Результати 04 березня 2024

Результати 03 березня 2024

Україна розпочала зимову Дефлімпіаду в турецькому Ерзурумі золотом! Перший день змагань Дефлімпіади-2023 і перша перемога національної дефлімпійськоі збірної команди України в лижних перегонах!

🥇Нопрієнко Єлізавета виборола щойно золото у гонці 5 км класичним стилем.

До цього золота Єлізавета йшла 3 Дефлімпіади.

Унікальна історична подія на зимових Дефлімпійських іграх – вперше Україна завоювала весь подіум! Власне у лижних перегонах класичним стилем на дистанції 10 км золото здобув 🥇Денисенко Руслан, срібло -🥈Андріїшин Андрій та бронзу – 🥉Мажаєв Дмитро!

Це перше золото для Денисенка Руслана, який на попередніх іграх мав бронзову нагороду.

перше місце україни у перший змагальний день дефлімпіади-2023

На жаль, у шахах нашій команді не вдалось піднятись вище 6 місця у жінок та 11  – у чоловіків. А у гірськолижному спорті наймолодші спортсмени національної збірної команди – шістнадцятирічні Христина Морозюк та Михайло Абрамчук дебютували на Дефлімпіаді 2023 та посіли 6 та 14 місця (відповідно) у супер гігант слаломі.

Після вчорашньої поразки команді Кореї з рахунком 6:1 наша пара  у складі Плесканки Михайла та Якимець Катерини продовжила серію перемог у дабл міксті в керлінгу  – вчорашній реванш та перемога в останньому енді над командою Китаю з рахунком 7:5 та сьогоднішні дві перемоги: над командою Польщі з рахунком 9:3 та Туреччини – 4:1. Забігаючи наперед, скажемо, що команда України уже вийшла у півфінал змагань, оскільки над командою Кенії завтра наш дабл мікст чекає перемога – представники цієї країни заявились на змагання, але не прибули (відтак, технічна поразка).

Результати 02 березня 2024

Поки завершуються останні приготування до урочистої церемонії відкриття ХХ зимових Дефлімпійських ігор знімальні групи телеканалу Equalympic роблять сюжети з різних локацій  #Дефлімпіада2023, де наразі тренуються українські дефлімпійці та готуються до перших медальних стартів. 

Саме тут 3 березня розпочинаються старти українських дефлімпійців у лижних перегонах, гірськолижному спорті та шахах (бліц).  А також наші кореспонденти розкажуть про змагання з керлінгу, які розпочались у дефлімпійському Ерзурумі ще 29 лютого. А вже увечері ми з вами зустрінемось на урочистій церемонії відкриття Дефлімпіади-2023

Церемонія відкриття ЗДІ:

Результати 01 березня 2024

Україна продовжує переможну боротьбу на зимовій Дефлімпіаді-2023 в керлінгу: у групових турнірах в дабл міксті чинні чемпіони світу саме у цій програмі – Плесканка Михайло та Якимець Катерина – вже здобули три перемоги! До вчорашньої перемоги над командою Японії українці додали ще два яскраві поєдинки на користь України –  з переможним рахунками –  8:5 над командою Угорщини та 9:4 над командою Швейцарії.

Завтра, 2 березня, наші спортсмени боротимуться з командою Кореї (о 9:00 за турецьким часом) та з командою Китаю (о 14:00 за турецьким часом).

Результати 29 лютого 2024

Сьогодні, 29 лютого, з рахунком 12-0  команда з керлінгу (дабл мікст) у складі Плесканки Михайла та Якимець Катерини перемогла команду Японії у першому поєдинку в керлінгу.

національна дефлімпійська збірна команда україни розпочала дефлімпіаду-2023 з перемоги

Завтра 1 березня, чинні чемпіони світу у цій програмі Плесканка Михайло та Якимець Катерина  – представники Львівщини – змагатимуться вранці о 9:00 з командою Угорщини, а по обіді о 14:00 з командою Швейцарії. 

Дефлімпійські ігри 2023: телеміст Київ-Ерзурум

Розклад змагань:

Також можете ознайомитися на офіційному сайті www.winterdeaflympics2023.com