Підсумки Кубку Європи 2024 з маутенбайку

Підсумки Кубку Європи 2024 з маутенбайку

В місті Боппард/Ренс (Німеччина) 01-02 червня 2024 року стартував перший раунд Єврокубку з велоспорту МТБ серед глухих. Перше змагання відбулося за дисципліною UXC Апхілл, яка вимагає від учасників не лише фізичної сили, але й неймовірної витривалості та стратегічного мислення під час підйому у гору.

Цього року у змаганнях взяли участь 9 спортсменів — 7 чоловіків та 2 жінки — представники країн Європи, зокрема з Бельгії, Німеччини, Словаччини, Угорщини та України. Змагання завершилися наступними результатами:

Чоловіки (сеньйори):

• 1 місце: Жан-Пьєр Фуконнер з Бельгії

• 2 місце: Олександр Яшник з Черкаської області.

• 3 місце: Роман Андріяш з Донецької області.

Жінки:

• 1 місце: Єлисавета Топчанюк з Чернівецької області.

• 2 місце: Тереза Біросова з Словаччині.

Друге змагання проходило в рамках популярного заходу у світі крос-кантрі марафон (XCM) серед здорових. Ця подія стала справжнім символом інклюзивності та спортивного духу, оскільки глухі спортсмени змагалися пліч-о-пліч зі своїми чуючими колегами.

У категорії глухих чоловіків на дистанції 57 км (сеньйори), перше місце здобув Жан-Пьєр Фуконнер з Бельгії, друге місце посів Роман Андріяш з Донецької області, а третє місце виборов Олександр Яшник з Черкаської області.

Серед чуючих жінок на дистанції 25 км (брали участь всього 16 учасників), перемогу здобула Єлисавета Топчанюк з Чернівецької області, друге місце зайняла Анне Бауєр з Німеччини, а третє місце дісталося Наджі Клаг також з Німеччини.