І один у полі воїн: неймовірна перемога України на дефлімпійському чемпіонаті Європи з велосипедного спорту

І один у полі воїн: неймовірна перемога України на дефлімпійському чемпіонаті Європи з велосипедного спорту

Українські велосипедисти з порушеннями слуху привезли в Україну 3 високі нагороди, серед яких –  2 золоті та 1 бронзову медалі з 9-го чемпіонату Європи з велосипедного спорту (шосе), що з 23 по 28 березня пройшов в турецькій Анталії.  Власне, володаркою усіх цих високих нагород стала Єлисавета Топчанюк, яка єдина представляла збірну команду України. У чемпіонаті Європи взяли участь спортсмени з 7 країн – Росії, Словаччини, Туреччини, Іспанії, Португалії, Чехії, Голландії (через коронавірус не змогли взяти участь в чемпіонаті Європи спортсмени Великобританії, Італії, Німеччини, Швеції, Польщі та Греції). 

Двадцятиоднорічна чернівчанка Єлисавета Топчанюк виборола золоті медалі на дистанції 1000 м та 78 км,  бронзову – на дистанції 28 км.

Це вже не перший старт на чемпіонаті Європи нашої спортсменки. 5 років тому на чемпіонаті Європи-2016, що проходив в Бельгії, Єлисавета Топчанюк під час змагань отримала численні травми голови, але, не дивлячись на це, вона вперто і мужньо продовжувала боротьбу і, на здивування всіх, під час гонки на дистанції 50 км фінішувала другою.  Окрім медалі та диплому, Оргкомітет нагородив тоді нашу дівчинку ще й дипломом “За мужність”.

Отож, вітаємо спортсменку з високими нагородами чемпіонату Європи-2021 та сподіваємось на її потужний виступ на Дефлімпіаді-2021 в Бразилії, яку не так давно було перенесено на травень 2022 року. Нагадаємо, що велосипедний спорт разом із гольфом вперше включені до програми Дефлімпійських ігор та дебютуватимуть в Кашіас-ду-Сулі. 

Джерело НКСІУ