Спортивна Федерація Глухих України

Switch to desktop

Підсумки чемпіонату Європи з футзалу (Софія, Болгарія)

З 17 по 29 листопада 2014 року у м. Софія (Болгарія) відбувся 4 чемпіонат Європи з футзалу. Українська збірна вирушила на чемпіонат у складі 12 гравців та 3 тренерів-представників. У групі «С», куди потрапила команда України приймали участь команди збірних Молдови, Білорусі і Данії. Взагалі на Чемпіонаті змагались 16 чоловічих та 14 жіночих команд.

У своїй групі українці впевнено посіли І місце, здолавши одну за однією команду Молдови 9:3 (голи: Рій В. – 3, Верещака О. – 2, Кара О., Причина Р., Білоусов Д., Кілик І.), Білорусі 10:5 (голи: Рій В. – 3, Кара О. – 2, Причина Р., Верещака О. - 2, Букін М., Невенченко Д.) та Данії 5:2 (голи: Букін М., Кара О. - 2, Причина Р., Сенько Д.) та потрапили до ¼ фіналу.

В чвертьфінальному матчі українській збірній протистояла команда Швейцарії. Гра вдалася дуже напружено, хоча швейцарці здавалося не відносилися до фаворитів чемпіонату. Після першого тайму українці вигравали 2:0 (голи: Рій В., Причина Р.), але після перерви суперник мобілізував всі сили і за 3 хвилини до кінця матчу зрівняв рахунок 2:2. Напруженість матчу була неймовірна. Лише гол Верещаки Олександра за хвилину до фінального свистка вирішив долю цього матчу.

У півфіналі українцям дісталися досвідчені голанці, які у своїй групі здолали збірну команди Росії. Гра розпочалася небезпечними моментами біля обох воріт. Українці першими забили гол, але голанці не збиралися здаватись і у відповідь забили 2 голи, після яких наша збірна довго не могла переломити хід зустрічі. Лише наприкінці тайму українці додали швидкості і пішли на перерву з рахунком 4:2 на нашу користь (голи: Рій В. – 2, Верещака О., Вальчук В.). Другий тайм пройшов з перевагою українців, хоча і обмінялися тільки двома голами, але збірна України тримала свою перевагу до кінця гри. Матч закінчився з рахунком 6:4 (голи: Верещака О., Невенченко Д.), який дав можливість виступити в фіналі.

У фіналі, як завжди на протязі багатьох років, нам протистояла сильна збірна Росії. Матч склався дуже цікавим, динамічним та інтригуючим. Початок гри був за українцями, що й принесло успіх 1:0 (гол: Рій В.), але до кінця тайму росіяни перехватили ініціативу і спромоглися забити 2 голи. З рахунком 2:1 на користь росіян команди пішли на перерву.

На протязі всього матчу нашу команду палко підтримували українські вболівальники, які повним складом Українського посольства в Болгарії прийшли на фінальну гру.

Після перерви та настанов тренера Верещаки О.Ю. українська команда показала гру вищого ґатунку, що й було відображено в кінці матчу, який закінчився з рахунком 7:5 на нашу користь (голи: Рій В., Верещака О. - 2, Білоусов Д., Кара О. – 2, Сенько Д.). Українські футболісти вдруге поспіль стали чемпіонами Європи.

Дуже було приємно отримувати від організаторів та керівництва ЄДСО кубок, медалі чемпіонату та чути гімн України, коли підіймався наш прапор.

Представники посольства також привітали наших чемпіонів, пошивши напередодні спеціально до цього фіналу 16-ти метровий український прапор, який був розгорнутий на трибуні уболівальників за Україну під час захоплюючої фінальної гри.

ДОДАТКОВІ ФОТО ТУТ

Тренер з футзалу серед спортсменів з порушеннями слуху

Верещака О.

Social Like