Спортивна Федерація Глухих України

Switch to desktop

Підсумки ХІ Чемпіонату Європи з плавання (м.Саранськ, Росія)

Фото 1. Збірна команда України з плавання.

28 липня 2014р завершився XI чемпіонат Європи з плавання серед спортсменів з порушенням слуху. Змагання стартували в Росії, в м. Саранську (Мордовія) 23 червня 2014 у сучасному Палаці водних видів спорту, де зустрілися близько 100 кращих спортсменів-плавців з 12 країн Європи. Українська команда, виїхавши з Києва 19 червня, благополучно дісталася до столиці Мордовії рано вранці 21 червня. Розмістившись в комфортабельному готелі «Адмірал», 21 і 22 червня збірна України провела заключні тренувальні заняття, а також взяла участь в урочистому відкритті чемпіонату Європи .

Перший день змагань подарував нашій команді бронзові медалі на таких дистанціях: 100м брас - Конкін Віктор, 50м брас-Терещенко Ірина, 400м вільний стиль - Товста Анна, а в комбінованій естафеті 4х100м чоловіки у складі: Дудник Максим, Хейлік Дмитро, Якубовський Ростислав, Бистревський Денис завоювали срібні медалі.

Другий день змагань був більш вдалим для наших плавців. У вечірній частині програми, наша збірна завоювала 3 срібних і 2 бронзових медалі. Третє місце зайняли Хейлік Дмитро на дистанції 400м комплексним плаванням і жіноча комбінована естафета 4х100м у складі: Денисова Катя, Терещенко Ірина, Іваненко Катерина, Таймазова Софія. На дистанції 50 м вільним стилем, поступившись всього лише 5 сотих секунди дефлімпійському чемпіону -  росіянину В.Васіну, зайняв друге місце Дудник Максим, встановивши новий рекорд України. Друге місце також зайняли Іваненко Катерина на дистанції 200 м батерфляєм і чоловіча естафетна команда 4х 200м вільним стилем у складі Висоцького Олексія, Якубовського Ростислава, Дудника Максима і Карниша Артема.

 

Фото 2. Жіноча естафета.

Довгоочікуване золото приніс  третій день змагань - 25 червня. Першим місцем порадувала нас титулована спортсменка збірної - Анна Товста на дистанції 800 м вільним стилем, з великою перевагою відірвавшись від конкуренток. Її землячка Терещенко Ірина завоювала срібло на дистанції 100м брасом. Дві бронзові  медалі в скарбничку України поклали Карниш Артем з рекордом України на дистанції 400м вільним стилем і Хейлік Дмитро на дистанції 200м брасом.

Фото 3. Карниш Артем зайняв 3 місце 1500м вільним стилем. 

27 червня добре відпочивши, плавчиня Товста Анна завоювала для нашої збірної другу золоту медаль на дистанції 400м комплексним плаванням з новим рекордом чемпіонатів Європи. У жіночій естафеті 4х200м вільним стилем наша команда у складі: Пузінас Ольга, Романенко Наташа, Ситникова Валерія та Таймазова Софія зайняли 3 місце. Також в цей день Денисова Катя на дистанції 50м на спині встановила новий рекорд України.

Заключний день змагань 28 червня порадував сріблом і трьома бронзовими медалями. Друге місце зайняла Терещенко Ірина на дистанції 200м брасом і треті місця: Якубовський Ростислав на дистанції 200м батерфляй з рекордом України, Карниш Артем на дистанції 1500м вільним стилем з рекордом України, а також у впертій боротьбі чоловіча естафетна команда на дистанції 4х100 м вільним стилем, в складі дебютантів ЧЄ Гайдамаки Олексія, Подобєда Михайла, Зіненко Івана і Дудника Максима.

Фото 4. Чоловіча естафета. 

 

Фото 5. Дудник Максим зайняв 2 місце 50м вільним стилем.

 

Фото 6. Іваненко Катерина зайняла 2 місце 200м батерфляем.

Два молодих спортсмена Зіненко Іван і Подобєд Михайло виконали норматив майстра спорту України.

Фото 7. Зіненко Іван виконав норматив МСУ. 

На чемпіонаті традиційно сильно виступили команди Росії, Білорусії, гідно показали себе команди Польщі і Великобританії.

У підсумковій таблиці медалей наша збірна завоювала четверте місце, а за загальною кількістю медалей (19 медалей) зайняла друге місце.

Таблиця медалей: 

                                       З       С      Б          М

1 Росія                           22    18    15         55

2 Білорусь                       7      2      5           14

3 Польша                        4      5      3           12

4 Україна                        2      6     11          19

5  Велікобрітанія            2       4       3          9 

6 Німеччина                   1       1       1          3

Не дивлячись на те, що у складі команди були присутні багато молодих спортсменів, збірна України гідно виступила і показала високі спортивні результати. У цьому є чимала заслуга тренерів збірної команди Сигалова Євгенія, Гребера Олексія і всіх особистих тренерів спортсменів. Вище за всіх похвал хотілося б оцінити роботу лікаря Чижика Олександра і масажиста Зайду Івана, які внесли свій внесок у перемогу наших спортсменів. Велику подяку висловлюємо Спортивній федерації глухих України, Українському центру "Інваспорт" і Національному Комітету спорту інвалідів за надану можливість підготуватись та взяти участь у Чемпіонаті Європі серед спортсменів з порушенням слуху.

.

Зіненко Володмир

 

Social Like