Спортивна Федерація Глухих України

Switch to desktop

Статті

Символ Дефлімпіади - 2015, мамонтеня - вже є. Залишилося знайти йому ім'я.

У російському регіональному інформаційному центрі (РІЦ) відбулася прес-конференція «Ханти-Мансійськ - столиця зимових Дефлімпійскіх ігор 2015 року». Ньюсмейкери - директор департаменту фізичної культури та спорту ХМАО-Югри Євген Редькін і директор АУ «ЮграМегаСпорт» Спартак Антоненков.

Було прийнято рішення, що крім Ханти-Мансійська, змагання будуть проводити в Магнітогорську Челябінської області, де є відповідні умови для проведення змагань з гірських лиж. Є й програма змагань, є емблема заходу - рука, що зображає тетерева. Буде запаленийі Дефлімпійскій вогонь і головні нагородження будуть проводитися центрі міста, а не в місцях проведення змагань.

Символ 18-тих Зимових Дефлімпійських ігор поєднує в себе декілька значень. Символ руки - жестова мова глухих. Рука-птиця, - абстрактне зображення тетерева - багатство хантийської культури. Динаміка загальної форми логотипу грунтується на існуючому в хантийській культурі порядку зображення знаків: всі кути в знаках розташовується під кутом в 45 градусів. Знак в центрі логотипу, заснований на орнаментальному елементі «заячі вуха», який використовується в предметах побуту та одязі ханти і мансі. У поєднанні з іншими орнаментальними елементами, він вказує на рід діяльності людини в сім'ї. У логотипі цей елемент складається в знак, який несе в собі характер руху, обертання. За кольором, - червоно-коричневий - символ енергії, руху. Синьо-фіолетовий означає стійкість».

Як на всіх великих заходах, на 18-тих Зимових Дефлімпійських іграх будуть задіяні групи волонтерів, які будуть супроводжувати учасників з моменту їх перебування на Югорской землі. На даний момент їх близько 350 осіб. Вони готуватимуться на базі Югорского центру адаптивного спорту. Сьогодні в основному це старшокласники та студенти. У вересні почнеться семінар з навчання міжнародного мови жестів. Всі питання по проживанню та харчуванню організатори беруть на себе .

У 18-тих Зимових Дефлімпійських іграх вже виявили бажання взяти участь збірні команди Китаю, Іспанії, Угорщини, Сінгапуру Росії, Південної Африки, Австралії. Ці країни вже заявили про намір взяти участь у заході. Взагалі, очікуються спортсмени з 30 країн. Окружний центр збирається прийняти учасників з 30 країн, близько 400 спортсменів. Будуть задіяні два льодових палацу, де проходитимуть змагання з керлінгу і хокею з шайбою. Центр зимових видів спорту прийме у себе спортсменів-лижників, а на гірськолижному спуску «Хвойний Урман» пройдуть змагання зі сноуборду.

Талісманом зимової Дефлімпіади став мамонтеня. Зараз проходить конкурс серед любителів спорту. Суть його в тому, щоб дати ім'я талісману і візуально «подружити» його з видами програми Дефлімпіади: сноубордом, гірськими лижами, лижними гонками, керлінгом, хокеєм з шайбою.

На даний час йде конкурс на ім'я мамонтеня і на конкурс надійшло більше 20 пропозицій. Серед них, як імена серйозні, так і з місцевим колоритом, є штучно: Мамонтенок-Ух і Югрік, наприклад. Крім імені, проходить конкурс з візуалізації мамонтенка щодо видів спортивних змагань.

 

Джерело: www.informugra.ru

Social Like